За даними Укравтопрому, у лютому 2024 року в Україні розмитнили близько 17 800 автомобілів на іноземній реєстрації. Це приблизно на 33% більше, ніж за аналогічний місяць 2023 року.
Найчастіше минулого місяця в нашу країну ввозили та розмитнювали Volkswagen Golf. Зокрема, у лютому 2024 року українську "прописку" отримали 963 б/в Volkswagen Golf.
На другому місці за кількістю реєстрацій – Renault Megane (806), на третьому – Skoda Octavia (688), на четвертому – Volkswagen Passat (572), а на п'ятому – Volkswagen Tiguan (451).
До десятки вживаних автомобілів, які в лютому 2024 року найчастіше розмитнювали в Україні, також увійшли такі моделі: електромобіль Nissan Leaf (416), кросовер Nissan Rogue (414), Audi Q5 (409), електромобіль TESLA Model 3 (380), й Audi А4 (349).
Популярні зараз
ЗСУ привітали Путіна із днем народження ударом по Криму: у Феодосії запровадили режим НС
В Україні з 7 жовтня збільшилася вартість обміну посвідчення водія
Українців попередили про подальше подорожчання квартир
НБУ продовжить використовувати керований гнучкий обмінний курс, - Пишний
Середній вік розмитнених минулого місяця автомобілів – 9,4 роки. 48% з усіх розмитнених машин мали бензиновий двигун. 27% автомобілів мали дизельний двигун. На електромобілі припало 16%.
Таким чином, з січня по лютий 2024 року в Україну ввезли і розмитнили 34 500 євроблях. Це на 38% більше, ніж у січні–лютому 2023 року.
Як бачимо, поки не збуваються прогнози деяких експертів, які побоювалися, що через блокування польськими фермерами кількох пропускних пунктів на українському кордоні та через посилену перевірку чоловіків-водіїв для потенційної мобілізації з українського боку, знизиться кількість автомобілів, що ввозяться в Україну. Навпаки, кількість євроблях, що ввозяться в нашу країну, навіть збільшилася. Крім того, не спостерігається дефіциту палива на українських АЗС, оскільки трейдери знайшли шляхи ввезення бензину та дизельного палива в Україну в обхід Польщі.
Нагадаємо, польські фермери почали блокувати пункти пропуску на польсько-українському кордоні 9 лютого 2024 року. Вони вимагають скасування пільг для українського зерна та іншої української сільськогосподарської продукції в Євросоюзі.
Спочатку очікувалося, що акція протесту польських фермерів триватиме 30 днів. Але нещодавно вони повідомили про продовження акції до 30 квітня 2024 року. 6 лютого кілька тисяч польських фермерів вийшли на акцію протесту у Варшаві, яка переросла у сутички з поліцією (протестувальники кидали каміння у поліцейських).
Раніше стало відомо, що у Дніпропетровській області учасники ОЗГ щомісяця отримували 30 млн грн, фальсифікуючи бензин. У складі цієї організованої злочинної групи було 9 осіб, зокрема керівники НПЗ.