На Дніпропетровщині учасники ОЗГ щомісяця “заробляли“ 30 млн грн, фальсифікуючи бензин

Автор: Максимов Віталій

На Дніпропетровщині правоохоронці передали до суду першої інстанції справу щодо п'ятьох членів ОЗГ, яких звинувачують у виготовленні та продажу через мережу АЗС фальсифікованого палива. Про це повідомив Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України.

На Дніпропетровщині учасники ОЗГ щомісяця “заробляли“ 30 млн грн, фальсифікуючи бензин - today.ua

За даними досудового слідства, у цій організованій злочинній групі було 9 осіб (спочатку стверджувалося, що 10 осіб). Двох учасників організованої групи судом вже визнано винними у скоєнні злочинів. Ще п'ятьох фігурантів вже відправлено під суд. Матеріали щодо ще двох осіб виділено до окремого кримінального провадження.

Фальсифіковане паливо зловмисники виготовляли на території нафтопереробного заводу на Дніпропетровщині. Для збільшення октанового числа вони додавали у сировину розчинники невідомого походження, у тому числі й ті, що заборонені в Україні, оскільки містять небезпечні для людей компоненти. Щомісяця фігуранти виготовляли до 500 тонн фальсифікованого палива.

Щоб приховати злочинну діяльність, керівництво НПЗ укладало фіктивні договори з підконтрольними комерційними структурами, а у фінансову звітність вносили недостовірні дані.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

На Дніпропетровщині учасники ОЗГ щомісяця “заробляли“ 30 млн грн, фальсифікуючи бензин

Фальсифіковане паливо продавали за підробленими документами через мережу АЗС, а також продавали різним підприємствам та організаціям. Щомісяця зловмисники отримували до 30 млн гривень. Гроші легалізували через фірми шляхом укладання з ними безтоварних операцій.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Наприклад, за ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). Під час обшуків правоохоронці вилучили понад 850 тонн нафтопродуктів та обладнання майже на 95 млн грн, автомобілі фігурантів, а також 40 млн грн, 498 000 євро та 1,4 млн доларів. Загальна сума вилученого майна – близько 200 млн грн.

Скільки часу діяла ця організована злочинна група - поліція не уточнила. Відомо лише, що її ліквідували у червні 2023 року.

На Дніпропетровщині учасники ОЗГ щомісяця “заробляли“ 30 млн грн, фальсифікуючи бензин

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, на початку 2024 року Кабмін заборонив продавати в Україні бензин та дизельне паливо екологічного стандарту Євро-3 та Євро-4. На українських АЗС паливо наразі має бути лише стандарту Євро-5. Ця заборона вже принесла перші позитивні результати. Згідно з новим дослідженням Інституту споживчих експертиз, після заборони палива стандартів Євро-3 та Євро-4, мережі АЗС стали продавати більш якісний бензин та дизельне паливо.

Раніше мешканець Волинської області продав 15 автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарну допомогу для ЗСУ.