В Україні змінилася схема внесення належних користувачів авто до Реєстру

Автор: Максимов Віталій

В Україні набула чинності Постанова №1145 Кабінету міністрів, яка передбачає запровадження нового порядку оформлення належного користувача автомобіля. Цю Постанову український уряд ухвалив ще у жовтні 2022 року.

В Україні змінилася схема внесення належних користувачів авто до Реєстру - today.ua

Відомості до Єдиного державного реєстру транспортних засобів вносяться за електронною заявою або заявою, яку подали заявники безпосередньо до територіального сервісного центру МВС. У особи, яка хоче стати належним користувачем, має бути національне посвідчення водія (обов'язково з відповідною категорією) або чинне посвідчення водія іноземної держави. Але у керівника юридичної особи, яка хоче стати належним користувачем, наявність посвідчення водія не є обов'язковою.

Всі дані про НК до Реєстру можна внести трьома способами. Перший спосіб – через територіальні органи сервісних центрів МВС. Другий спосіб – через сайт Головного сервісного центру МВС. Третій спосіб - через портал або мобільний додаток "Дія". До Реєстру вносяться різноманітні відомості про належного користувача та про авто, на якому він їздитиме.

Нагадаємо, що належний користувач - це особа, яка на законних підставах користується автомобілем (або мотоциклом), який йому не належить. Дозвіл на це надає власник транспортного засобу. Належний користувач сплачує штрафи, якщо він порушив правила дорожнього руху. На один автомобіль можна призначити лише одного належного користувача.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці

В Україні змінилася схема внесення належних користувачів авто до Реєстру

Можливість призначення належного користувача транспортного засобу з'явилася в українців на початку 2020 року. Цю послугу запровадили через появу на українських дорогах камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху (перевищення дозволеної швидкості). Це зроблено для того, щоб постанови про штраф за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, приходили правопорушнику, тобто особі, яка перебувала за кермом під час порушення правил дорожнього руху, а не власнику машини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У вересні 2022 року у мобільному додатку "Дія" з'явилася послуга призначення належного користувача автомобіля. Але є кілька умов. Для цього потрібно, щоб
власник автомобіля та належний користувач були зареєстровані у додатку "Дія". Потрібно обов'язково вказати термін користування автомобілем.

Нагадаємо, раніше народні депутати Верховної Ради України у першому читанні затвердили законопроект №8300, який передбачає зміну принципу страхових виплат щодо відшкодування збитків, заподіяних при ДТП.