Рада схвалила кардинальні зміни у системі страхування ОСАЦВ

Автор: Максимов Віталій

Народні депутати Верховної Ради затвердили у першому читанні законопроект №8300, який передбачає зміну принципу страхових виплат щодо відшкодування збитків, заподіяних при ДТП. Про це свідчить сайт українського парламенту.

Рада схвалила кардинальні зміни у системі страхування ОСАЦВ - today.ua

Автори законопроекту №8300 виходять із того, що чинний зараз закон про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників автомобілів вже застарів. Його прийняли 20 років тому. Цей закон не відповідає сучасним потребам учасників ринку обов'язкового страхування та не враховує головних вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/103/ЄС.

У пояснювальній записці до проекту закону №8300 йдеться про те, що в Україні зараз недосконала процедура розрахунку та страхової виплати щодо відшкодування шкоди, заподіяної при ДТП, низький розмір максимальних страхових виплат, неефективна система управління Моторним (транспортним) страховим бюро. Також не відповідає часу державне регулювання ціноутворення з цього виду страхування. Тому вищезгаданий закон хочуть комплексно оновити.

Які зміни відбудуться в системі страхування ОСАЦВ, якщо народні депутати затвердять законопроект №8300, а потім його підпише президент Володимир Зеленський? Змін буде багато. Можна сміливо сказати, що вони докорінно змінять цю систему.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

По-перше, буде підвищено рівень захисту осіб, які постраждали у ДТП. Суми страхових виплат поступово доведуть до розмірів, встановлених у Євросоюзі. За два роки сума страхових виплат за шкоду, завдану життю та здоров'ю, підвищать до 1 млн гривень на одного потерпілого та до 20 млн гривень на одну страхову подію. Суму страхових виплат за шкоду майну потерпілих підвищать до 2 млн гривень. Після вступу України до Євросоюзу розмір страхових виплат збільшать ще більше.

Рада схвалила кардинальні зміни у системі страхування ОСАЦВ

По-друге, буде розширено список транспортних засобів, на які обов'язково потрібно буде ОСАЦВ.

По-третє, буде вільне ціноутворення страхування, а страхові премії потрібно буде платити одним платежем.

По-четверте, термін розгляду заяви про страхову виплату зменшиться з 90 до 60 днів, а договори страхування перейдуть в електронний формат.

По-п'яте, зміниться система управління Моторним (транспортним) страховим бюро, внаслідок чого його робота стане більш ефективною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі законопроект №8300 вже готується до другого читання у сесійній залі Верховної Ради. Його мають розглянути цього року.

Нагадаємо, раніше експерти зробили прогноз про те, що буде в Україні в 2023 році з ринком б/в автомобілів.