Через спекулянтів українці переплачують при купівлі нових автомобілів

В Україні на тлі дефіциту нових автомобілів з'явилася нова "послуга" для тих, хто хоче купити новий автомобіль. Деякі українці стають у чергу на купівлю нового автомобіля, а потім перепродують її потенційним покупцям, повідомляє UBR.ua з посиланням на главу Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олега Назаренка.

Через спекулянтів українці переплачують при купівлі нових автомобілів - today.ua

За його словами, спекулянти роблять передоплату дилеру на одне прізвище, наприклад, на Шевченко. Коли автомобіль приходить, вони шукають покупця і пропонують йому заплатити додатково від вартості 2 000 євро, щоб отримати його без черги.

Після цього вони просять у дилера виписати договір купівлі-продажу, але вже не на Шевченка, а на прізвище справжнього покупця.

Автоділдери знають про такий спосіб спекуляції, але поки що нічого не можуть зробити. Чому? Тому що спекулянт завжди може вигадати кілька відмовок. Наприклад, він може заявити, що спочатку оформляв покупку на інше прізвище, оскільки хотів подарувати автомобіль.

Крім того, переоформити договір у таких випадках дозволяє закон про захист прав споживачів.

Нагадаємо, в Україні останнім часом утворився дефіцит деяких нових автомобілів, оскільки багато автовиробників змушені зменьшувати виробництво через глобальний дефіцит мікрочіпів.

Раніше стало відомо, що в Україні можуть посилити покарання за ДТП.