Юристи розповіли, як в Україні поліцейські провокують тверезих водіїв

Автор: Максимов Віталій

В Україні патрульні поліцейські можуть спровокувати тверезих водіїв, щоб скласти щодо них адміністративний протокол за відмову від тесту на рівень алкоголю. Про це розповіла компанія "Дорожній адвокат".

Юристи розповіли, як в Україні поліцейські провокують тверезих водіїв - today.ua

За даними юристів, іноді патрульні поліцейські можуть під відеозапис запропонувати тверезому водієві пройти тест на рівень алкоголю у крові. Вони це мотивують тим, що нібито помітили ознаки алкогольного сп'яніння в автомобіліста.

Деякі водії, які не вживали алкоголю, піддаються на цю провокацію. Не дивно. Під час конфлікту з поліцейськими можна втратити самовладання. Вони відмовляються проходити тест. Внаслідок цього на них складають адміністративний протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за цією статтею – 17 000 гривень. Можуть також позбавити посвідчення водія на 1 рік.

Справа в тому, що деякі українські водії впевнені, що законодавство не передбачає відповідальності за відмову від тесту на визначення рівня алкоголю в крові. Але це не так. Відповідальність є. Причому така сама, як за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Юристи розповіли, як в Україні поліцейські провокують тверезих водіїв

Юристи рекомендують водіям не відмовлятися від проходження тесту на рівень алкоголю в крові та не піддаватися на провокації патрульних поліцейських. Слід зазначити, що водій може відмовитися пройти тест на алкоголь на місці зупинки автомобіля. У цьому випадку поліцейські повинні направити його для огляду до медичного закладу. Але якщо водій відмовився від проходження тесту на рівень алкоголю в крові, то поліцейські можуть одразу скласти на нього адміністративний протокол, хоча автомобіліст міг хотіти пройти огляд у медичній установі, а не на місці зупинки машини.

Які ознаки, на думку патрульних поліцейських, можуть вказувати, що водій перебуває у стані алкогольного сп'яніння? Відомча інструкція МВС говорить, що ознаками алкогольного сп'яніння є запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, а також поведінка, яка не відповідає обстановці.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у нашій країні дозволений рівень алкоголю в крові для водіїв – не більше 2 проміле. Якщо показник більший, то передбачена сувора адміністративна відповідальність.

Раніше ми розповіли про те, що в Україні поліцейські вигадали новий спосіб штрафувати водіїв "за пияцтво".