Поліцейські вигадали новий спосіб штрафувати водіїв “за пияцтво“

Автор: Максимов Віталій

На Харківщині до патрульних поліцейських підійшов незнайомий чоловік і повідомив, що водій автомобіля Lada Niva перебуває у стані алкогольного сп'яніння. Після цього правоохоронці оштрафували автомобіліста на 17 000 грн, хоча він не був п'яним.

Поліцейські вигадали новий спосіб штрафувати водіїв “за пияцтво“ - today.ua

Як йдеться у рішенні Харківського апеляційного суду у справі №638/17735/23, це сталося у листопаді 2023 року у місті Ізюм. У матеріалах справи не вказано анкетних даних заявника або місця реєстрації, а у відео з бодікамер патрульних поліцейських не зафіксовано чоловіка, який повідомив про правопорушення.

Мало того, згідно з даними відеозаписів бодікамер, після зупинки позашляховика поліцейські не мотивували причину зупинення отриманням інформації від невідомого чоловіка про те, що водій п'яний.

Правоохоронці зупинили Niva, щоб перевірити отриману інформацію. У рапорті поліцейські вказали, що водій мав явні ознаки алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, почервоніння очей), а також що він відмовився від огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі. Тому стосовно нього склали адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП. Штраф – 17 000 гривень плюс позбавлення посвідчення водія на 1 рік.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Автомобіліст із таким рішенням суду першої інстанції не погодився та подав апеляційну скаргу. Харківський апеляційний суд задовольнив її у повному обсязі. Рішення суду першої інстанції скасували.

Поліцейські вигадали новий спосіб штрафувати водіїв “за пияцтво“

Своє рішення апеляційний суд мотивував кількома причинами. Наприклад, виявилося, що водій відмовився пройти огляд на рівень алкоголю у крові на місці зупинки, але зробив це у лікарні міста Ізюм. Поліцейські дали йому відповідне направлення. Виявилося, що в крові водія не було алкоголю.

Також апеляційний суд звернув увагу на те, що в матеріалах справи немає доказів того, що патрульні поліцейські мали підстави для зупинки автомобіля.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко заявив, що в Україні потрібно збільшити штрафи за порушення ПДР. Але поки що МВС не планує цього робити.

Нагадаємо, в Україні можуть збільшити штраф для водіїв, які не пропускають транспортні засоби зі спецсигналами.