Виїзд за кордон на автомобілі: які документи взяти із собою

Автор: Максимов Віталій

Після повномасштабного вторгнення російських військ до України мільйони українців були змушені шукати безпечного притулку за кордоном. Деякі з них виїжджають на власних автомобілях. МВС України розповіло, які документи потрібно взяти із собою власникам машин, щоб у них не було проблем при перетині кордону.

Виїзд за кордон на автомобілі: які документи взяти із собою - today.ua

Якщо ви плануєте виїхати за кордон на власному автомобілі, то обов'язково візьміть із собою національне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім'я водія або пасажира, договір міжнародного страхування "Зелена карта". Потрібно мати розпізнавальний номерний знак України (UA). Але якщо такий знак є в номерному знаку, тоді додаткове його розміщення не обов'язково.

Якщо ви водій, але не власник автомобіля, тоді при перетині кордону вам потрібно мати при собі тимчасове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон. Де отримати таке тимчасове свідотство? У будь-якому територіальному сервісному центрі МВС. Для цього необхідно надати заяву власника автомобіля, довіреність чи договір оренди.

Крім того, власнику авто та особі, яка хоче цією машиною виїхати за кордон, потрібно мати при собі документи, що засвідчують особу, копію довідки про облікову картку платника податків (для особи, яка отримує свідоцтво, це не обов'язково), свідоцтво про реєстрацію ТЗ .

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

І обов'язково переконайтеся, що договір міжнародного страхування "Зелена карта" чинний, що його термін дії не минув.

Виїзд за кордон на автомобілі: які документи взяти із собою

За наявності цих документів можна без проблем перетнути державний кордон на власному автомобілі. Якщо, звичайно, ви не чоловік призовного віку і ви належите до категорії громадян, яким дозволено виїзд із країни під час воєнного стану.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, проблеми з виїздом за кордон на автомобілі можуть виникнути, якщо автомобіль куплений у кредит, який ще повністю не виплачено. Цього можна уникнути, якщо взяти у банку довідку, що він не заперечує проти вашого виїзду на машині за кордон. Обов'язково врахуйте, що не вийде виїхати з України машиною, яка знаходиться під тимчасовою забороною зняття з обліку.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні незабаром докорінно зміниться система страхування ОСАЦВ.