Водіям розповіли, що категорично не можна робити за кермом

Автор: Максимов Віталій

Щороку в Україні відбуваються десятки тисяч ДТП через те, що водії порушують ПДР, безвідповідально ставляться до своїх обов'язків. Сьогодні ми розповімо, що не можна робити водіям.

Водіям розповіли, що категорично не можна робити за кермом - today.ua

Розмовляти по телефону

В Україні згідно з п.2.9.д ПДР водій не має права під час руху транспортного засобу користуватися мобільним телефоном, тримаючи його в руці (а ось використання Bluetooth-навушників дозволено). За таке правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за ст.122 КУпАП.

Штраф складає 510 грн. Але якщо через таке правопорушення іншим учасникам дорожнього руху довелося змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки, внаслідок чого виникла аварійна ситуація, то штраф збільшується до 1445 грн.

У цьому випадку у водія також за рішенням суду можуть забрати водійське посвідчення на строк від шести місяців до одного року (частина 5 статті 122 КУпАП).

Популярні зараз

Водіїв попередили про штрафи у разі відсутності оновлення даних про авто

На Донеччині у ЗСУ більше немає снарядного голоду, але виникла інша проблема

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 липня

Радники Трампа представили мирний план для України: що там є

Курити за кермом

Водіям розповіли, що категорично не можна робити за кермом

В Україні не штрафують і жодним іншим чином не карають за куріння у приватному автомобілі. Але якщо водій курить за кермом, це значно збільшує ризик ДТП. Деякі джерела стверджують, що в нашій країні близько 30% ДТП трапляються через те, що водії курили. Їхня увага відволікається на цигарки. Багато водіїв самі визнають, що куріння за кермом відволікає їхню увагу від дороги.

По-перше, водій відволікається на прикурювання. Це приблизно 3-5 секунд. За цей час ситуація на дорозі може змінитись докорінно. По-друге, при курінні сигарети падає попіл, а це теж відвертає увагу водія.

Їсти за кермом

Водіям розповіли, що категорично не можна робити за кермом

Деякі водії можуть дозволити собі за кермом з'їсти шоколадний батончик, попити води. Здається, що в цьому немає нічого поганого. Треба ж людині якось вгамувати голод чи спрагу під час далекої дороги. Але насправді це дуже небезпечно. Це відволікає увагу від дороги майже так само, як і куріння. Багато водіїв це визнають. Тому якщо вам захотілося в дорозі щось з'їсти, то зупиніть автомобіль, не ризикуйте.

За кермом у нетверезому стані

Водіям розповіли, що категорично не можна робити за кермом

Управління автомобілем у стані алкогольного сп'яніння – це одна із найголовніших причин ДТП на українських дорогах. Щороку в нашій країні трапляються тисячі ДТП з вини п'яних водіїв.

В Україні рівень алкоголю в крові водія не повинен бути більшим за 0,2 проміле. Для чоловіків це дорівнює 0,5 літра пива, або 50 г горілки, або 200 г сухого вина, а для жінок - 100 г шампанського або сухого вина.

Якщо проміле більше, то передбачен штраф у розмірі 17 000 гривень та позбавлення посвідчення водія на 1 рік. При повторному правопорушенні протягом одного року штраф становить 34 000 гривень, а водійське посвідчення забирають на 3 роки.

Порушення дистанції

Водіям розповіли, що категорично не можна робити за кермом

За даними Патрульної поліції, в Україні в 2023 році сталося 23 462 ДТП із загиблими та постраждалими. З них 1 148 ДТП сталося через те, що водії не дотримувалися дистанції.

Це означає, що потрібно уважно стежити за дорогою та дотримуватись дистанції між транспортними засобами. Особливо восени та взимку, коли в умовах поганої погоди можна помилитися з оцінкою відстані або взагалі помітити ТЗ тільки в останній момент.

Водіння без ременя безпеки

Водіям розповіли, що категорично не можна робити за кермом

Згідно з опитуванням Центру демократії та верховенства права й Vision Zero, в Україні лише приблизно 40% водіїв користуються ременями безпеки. Деякі водії чомусь впевнені, що ремінь безпеки нібито заважає вибратися з автомобіля при ДТП, що їх можна не використати на невеликій швидкості, що ремінь безпеки може при ДТП травмувати, що він може перешкодити вибратися з автомобіля при ДТП. Насправді від цих міфів вже давно настав час відмовитися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, в Україні передбачена адміністративна відповідальність для водіїв, які не пристібаються ременем безпеки. Також за таке правопорушення можуть оштрафувати пасажирів. Штраф складає 510 грн.

Нагадаємо, раніше фахівці розповіли водіям, які акумулятори не можна купувати.