Фахівці розповіли водіям, які акумулятори не можна купувати

Автор: Максимов Віталій

Раніше чи пізніше кожному власнику автомобіля потрібно купувати новий акумулятор. І тут можна зіткнутися з проблемами. Сьогодні ми розповімо про те, які акумуляторні батареї не можна купувати.

Фахівці розповіли водіям, які акумулятори не можна купувати - today.ua

В Україні, згідно з нормативами, середній термін служби батарей в експлуатації має бути від 12 місяців при пробігу не більше 150 000 км або 24 місяців при пробігу не більше 90 000 км (або 3000 мотогодин). Середній термін служби батарей, що не обслуговуються, в експлуатації - від 48 місяців при пробігу не більше 100 000 км або 4000 мотогодин.

Найчастіше батарею потрібно міняти, якщо їй понад 4 роки. Але це багато в чому залежить від часу, скільки експлуатували автомобіль.

Багато виробників акумуляторних батарей зараз додають у них менше свинцю, ніж належить. Особливо це стосується невідомих чи маловідомих брендів. Чому? Дуже просто. Так вони заощаджують гроші. Свинець коштує дорого, як і інші метали. Та й із логістикою у багатьох країнах світу вже кілька років поспіль спостерігаються проблеми.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Що буде, якщо виробник у батареї використовує менше свинцевих пластин? У цьому випадку щільність струму на поверхні пластин збільшується, через що ресурс акумулятора знижується.

Фахівці розповіли водіям, які акумулятори не можна купувати

Тому не купуйте підозріло легкі АКБ. Підроблені батареї важать на 2-4 км менше, ніж оригінальні АКБ (це за рахунок того, що в них менше свинцю). Досвідчені водії, які хочуть купити нову акумуляторну батарею, беруть із собою електронний безмен та зважують її на місці продажу. Безмен - це сучасний аналог механічного кантера. Його вага становить від 50 до 500 г.

Існують прості способи подовження ресурсу акумуляторної батареї. Не слухайте музику, не витрачайте енергію АКБ на тривале освітлення та аудіосистему, не включайте освітлення під час паркування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чи можна встановити на автомобіль АКБ, ємністю більшою чи меншою за штатну? Ситуація є неоднозначною. Більше АКБ, ніж штатну, не потрібно встановлювати, якщо під неї немає місця або якщо автомобіль продаватимуть. Маленька батарея підійде водієві, який рідко їздить на своєму "залізному коні".

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, яку моторну оливу не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом.