Водіям пояснили, як правильно обміняти перше 2-річне водійське посвідчення

Автор: Максимов Віталій

В Україні перше посвідчення водія видають на 2 роки, після чого його обмінюють на постійний водійський документ. Головний сервісний центр МВС пояснив, як правильно обміняти перше 2-річне водійське посвідчення.

Водіям пояснили, як правильно обміняти перше 2-річне водійське посвідчення - today.ua

На даний момент в нашій країні є три способи обміну першого 2-річного водійське посвідчення. Це можна зробити в територіальному сервісному центрі МВС, а також онлайн у Кабінеті водія або через мобільний додаток Дія.

Обмін "прав" у сервісному центрі МВС

Для того, щоб обміняти перше 2-річне посвідчення водія в сервісному центрі МВС, спочатку потрібно взяти відповідний талон. Це можна зробити безпосередньо в СЦ МВС або через е-запис.

Адміністратору СЦ МВС потрібно обов'язково пред'явити такі документи: паспорт або ID-картку з випискою про місце проживання, довідку про реєстраційний номер платника податків, водійське посвідчення та медичну довідку. Щоправда, медична довідка потрібна лише у мирний час. Під час воєнного стану її пред'являти не потрібно. Медичну довідку під час війни дозволили не пред'являти під час обміну посвідчень водіїв ще в березні 2022 року.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Як бути автомобілістам, у яких перше водійське посвідчення не пластикове, а електронне? В цьому випадку адміністратору СЦ МВС потрібно пред'явити е-посвідчення у додатку Дія.

Водіям пояснили, як правильно обміняти перше 2-річне водійське посвідчення

Обмін "прав" у Кабінеті водія або через Дію

У мобільному додатку Дія можливість обміну водійське посвідчення з'явилася навесні 2023 року. Для цього потрібно в меню Послуги натиснути Заміну посвідчення водія або натиснути на значок контекстного меню на цифровому водійському і вибрати Замінити посвідчення. Потім потрібно вибрати причину заміни документа, підтвердити чи вказати місце реєстрації місця проживання, вибрати тип документа, вибрати сервісний центр МВС (щоб забрати пластиковий документ), підтвердити або вказати контактні дані, підписати заявку та сплатити послугу.

Зверніть увагу, що на оплату цієї послуги відводиться всього 10 хвилин. Якщо за цей час послугу не сплатити, то заявку анулюють.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, в Україні перше 2-річне водійське посвідчення можна обміняти тільки в тому випадку, якщо за цей час водій не більше 2 разів порушив ПДР. Якщо порушень правил дорожнього руху більше, то треба буде вчитися заново.

Раніше стало відомо, що водіям недоливають дизельного палива на українських АЗС.