Стало відомо, скільки водіям недоливають дизельного палива на АЗС

Автор: Максимов Віталій

В Україні мережі АЗС недоливають дизельного палива не так багато, як бензину. Такого висновку в результаті нового дослідження дійшов Інститут споживчих експертиз.

Стало відомо, скільки водіям недоливають дизельного палива на АЗС - today.ua

Весною 2024 року Інститут споживчих експертиз провів дослідження точності наливу бензину на українських АЗС. Контрольні зразки бензину А-95 взяли у мережах АЗС преміальних брендів, у мережах-дискаунтерах, а також на одній нелегальній "бочці".

В результаті виявилось, що недолив бензину в мережах АЗС в основному становить 1-2%, тобто від 55 копійок до 1 гривні на літрі бензину. У мережах АЗС преміальних брендів якщо є недолив, то мінімальний, у межах нормативу (помилка при наливі палива не повинна перевищувати 0,5%). Там недолив бензину може становити, наприклад, лише 0,05% (3 копійки на літрі). У мережах-дискаунтерах ситуація гірша. В одній із регіональних мереж недолив бензину становив 4,4% (це 2,24 грн на одному літрі). У нелегальній "бочці" недолив становив 4,75%.

Щодо дизельного палива, то, як виявилося, мережі АЗС недоливають його менше, ніж бензину. При цьому одразу чотири великі мережі АЗС наливають дизеля навіть більше, ніж потрібно. У мережі УКРНАФТА перелив дизеля становить 1%. Тобто водії там фактично отримують додаткову знижку 51 копійку за один літр ДП. До речі, у мережі УКРНАФТА також спостерігається перелив бензину – на 0,4%.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

У деяких мережах АЗС недолив дизельного палива мінімальний, у межах норми. Але є й аутсайдери. Так, у мережі ANP недолив дизеля становив 2%. Це 1 грн 3 копійки на одному літрі оплаченого ДП.

Стало відомо, скільки водіям недоливають дизельного палива на АЗС

Перед початком дослідження експерти Інституту споживчих експертиз вважали, що недолив дизельного палива на АЗС в Україні буде ще більшим, ніж недолив бензину. Але виявилось, що це не так. Насправді дизеля недоливають не так багато, як недоливають бензину.

Тим часом, за даними Інституту споживчих експертиз, в у Україні 2024 році різко покращилася якість дизельного палива. Це пов'язують із двома факторами. Перший чинник – з січня 2024 року у нашій країні заборонили продавати бензин та дизель екологічних стандартів Євро-3 та Євро-4. Можна продавати паливо лише екологічного стандарту Євро-5. Другий чинник – правоохоронці посилили контроль за підпільним виробництвом палива.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На початок липня 2024 року в Україні бензин А-95 в середньому коштує 56,59 грн за літр, дизельне паливо – 52,66 грн за літр, а автогаз – 26,61 грн за літр. Бензин А-95 та ДП найдешевше в Закарпатській області – у середньому 55,93 та 51,52 грн за літр відповідно.

Раніше ми розповіли, що всім водіям в Україні потрібно буде проходити техогляд автомобілів.