У Хмельницькій області водій, щодо якого склали адміністративну постанову про штраф за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, у суді заявив, що він пожартував з поліцейськими, імітуючи вживання пива. Про це свідчить постанова Хмельницького апеляційного суду у справі №686/15547/23.
У червні 2023 року в одному із населених пунктів Хмельницької області патрульні поліцейські зупинили кросовер Kia Sportage. У водія виявили ознаки стану алкогольного сп'яніння. І вже після зупинки автомобіля він вживав алкоголь. Пройти огляд на рівень алкоголю у крові водій відмовився.
У суді першої інстанції автомобіліст заявив, що транспортним засобом не керував, алкогольні напої не вживав, а лише жартома імітував, що п'є пиво. Також водій заявив, що надалі пройшов огляд у медичній установі та в його організмі не виявили алкоголь, про що в адміністративній справі є відповідна довідка.
Але суд першої інстанції не взяв до уваги ці докази. Водія оштрафували на 17 тисяч гривень. Йому також на 3 роки заборонили керувати автомобілем. Справа зрештою дійшла до Хмельницького апеляційного суду.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Хмельницький апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги адвоката власника кросовера Kia Sportage. Твердження в апеляційній скарзі, що суд першої інстанції не дав належної оцінки поясненням водія, який вказав, що ТЗ не керував, алкогольні напої не вживав, а лише жартома вдав що п'є пиво, визнані безпідставними. Ці пояснення водія спростовуються відеозаписами із нагрудних камер поліцейських.
Твердження водія, що він лише жартома прикинувся п'яним дано для того, щоб уникнути відповідальності за скоєне правопорушення.
Тим часом, за даними Вінницького апеляційного суду, поліцейські, складаючи адміністративні протоколи за статтею 130 КоАП (керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння), припускаються кількох помилок.
Іноді правоохоронці складають протоколи за статтею 130 КпАП без встановлення особи порушника або вказують помилкові дані про нього. Також іноді огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки проводять у присутності лише одного свідка (потрібно 2 свідки). У письмових поясненнях свідків можуть бути відсутні підписи.
Нагадаємо, в Одесі дорожній конфлікт водіїв переріс у стрілянину зі страйкбольної зброї.