З'явилася важлива інформація для українських водіїв: що потрібно зробити у квітні

Автор: Максимов Віталій

Надворі вже квітень. Синоптики прогнозують, що в Україні у цьому місяці буде тепла погода, але з дощами. Тому українським автомобілістам настав час подбати про свої автомобілі. Сьогодні ми розповімо про те, що потрібно та що не потрібно робити водіям у квітні.

З'явилася важлива інформація для українських водіїв: що потрібно зробити у квітні - today.ua

Заміна зимових шин на літні

На початку квітня 2024 року в Україні вдень температура повітря піднімається до +24 градусів тепла, а вночі опускається до +12 градусів тепла, залежно від області. Тому настав час для заміни гуми. Виробники шин рекомендують міняти зимові шини на літні, коли середньодобова температура повітря стає вищою за +7 градусів Цельсія. Досвідчені автомобілісти ставлять літні шини, коли температура за вікном стабільно +10 градусів тепла.

У теплі та, тим більше, у спекотні місяці зимові шини не можуть забезпечити нормальне зчеплення. А це підвищує ризик ДТП.

Заміна моторного мастила

З'явилася важлива інформація для українських водіїв: що потрібно зробити у квітні

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Зазвичай автовиробники рекомендують міняти моторне мастило приблизно через кожні 15 тисяч км пробігу. Компанія Toyota, наприклад, рекомендує міняти моторне мастило кожні 10 000 миль (16 093 км), інакше не діятиме гарантія. Але деякі експерти вважають, що міняти моторну оливу потрібно частіше.

Чи замінювати моторне мастило навесні? Так, якщо автомобіль проїжджає за рік менше 10 000 км. А якщо 10 000 км і більше, то міняти моторну оливу потрібно не лише навесні, а й восени. Справа в тому, що взимку моторне мастило втрачає свої характеристики набагато швидше, ніж улітку.

Помити автомобіль та провести прибирання

З'явилася важлива інформація для українських водіїв: що потрібно зробити у квітні

Якщо ви після зими ще не помили свій автомобіль, то настав час це зробити. Помити кузов можна на будь-якій мийці, яка вам вселяє довіру. А ось підкапотний простір та двигун нехай помиють у сервісному центрі. Це коштуватиме дорожче? Так, дорожче. Але ви будете впевнені, що мотор заведеться, після того як його помиють.

Також потрібно провести в автомобілі генеральне прибирання. Якщо за зиму в ньому скупчилися непотрібні речі, то заберіть їх. Проведіть ревізію багажника.

Не впадайте в ейфорію

Деякі водії, коли починає пригрівати сонечко, самі того не бажаючи впадають в ейфорію, починають лихачити, перевищують дозволену швидкість. Така поведінка підвищує ризик ДТП. Тому не втрачайте голову від весни. Тим паче за кермом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ось такі поради українським водіям на квітень. Що ж до палива, то робити великі запаси не потрібно. Дефіциту бензину та дизеля немає. Що ж до цін, то поки вони значно збільшуватися не будуть, зважаючи на все.

Нагадаємо, раніше у МВС України зробили заяву про підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху.