В МВС зробили заяву про підвищення штрафів за порушення ПДР

Автор: Максимов Віталій

Станом на весну 2024 року в Україні не планують збільшувати штрафи за порушення ПДР. Таку заяву у своєму інтерв'ю зробив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

В МВС зробили заяву про підвищення штрафів за порушення ПДР  - today.ua

За його словами, наразі МВС не планує ініціювати підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху. При цьому він вважає, що в Україні штрафи за порушення правил дорожнього руху неадекватні штрафам у країнах Євросоюзу. Тобто вони надто малі порівняно зі штрафами в європейських країнах.

Тому зі слів Леоніда Тимченка можна зробити висновок, що в майбутньому штрафи за порушення правил дорожнього руху в нашій країні підвищуватимуть. Скоріш за все, вже після перемоги над російськими окупантами.

Слід зазначити, що в Україні постійно ведеться обговорення питання щодо необхідності підвищення відповідальності водіїв за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, обговорюється збільшення окремих штрафів та запровадження нових штрафів.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Так, законопроєкт №11029, зареєстрований у Верховній Раді у лютому 2024 року, пропонує запровадити новий штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це 1 700 грн) за використання шин, що не відповідають сезону. Тобто, хочуть штрафувати водіїв, які взимку їздять на літніх шинах, а влітку – на зимових шинах. У разі повторного такого порушення протягом одного року сума штрафу складе від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3 400 - 8 500 грн) з позбавленням посвідчення водія на строк від 3 до 6 місяців.

В МВС зробили заяву про підвищення штрафів за порушення ПДР

Крім того, в Україні хочуть запровадити штраф для пішоходів із дітьми за порушення правил дорожнього руху. У Верховній Раді у травні 2023 року зареєстрували відповідний законопроєкт №9289. Але народні депутати ще не розглянули його навіть у першому читанні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Законопроєкт №9289 пропонує штрафувати пішоходів на 850 гривень або відправляти їх на громадські роботи на 20-40 годин за порушення ПДР (наприклад, перехід дороги на червоний сигнал світлофора), якщо при цьому були діти віком до 16 років. Очікується, що це зробить дорослих пішоходів відповідальнішими, знизиться кількість ДТП з дітьми. При цьому діти не братимуть поганого прикладу зі своїх родичів, знайомих.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Києві правоохоронці ліквідували підпільну мережу модульних АЗС.