Today.ua

В Україні закінчується епоха низьких цін на бензин та дизель

В Україні після набрання чинності закону про підвищення акцизів на паливо до рівня Євросоюзу закінчиться епоха низьких цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Таку заяву у своєму інтерв'ю зробив експерт паливного ринку Дмитро Льоушкін.

За його словами, з 1 липня 2024 року, коли розпочнеться перший етап підвищення акцизів на паливо до європейського рівня, бензин, дизельне паливо та автогаз подорожчають у роздробі незначно. Так, бензин та ДП можуть подорожчати приблизно на 1-2 грн за літр, а автогаз – приблизно на 1,4 грн за літр. Але потім підвищення акцизів на пальне відбуватиметься щорічно (з 1 січня кожного року) аж до 2028 року включно.

Якщо зараз в Україні акциз на бензин становить 213 євро за 1000 літрів, на дизельне паливо – 139 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 52 євро за 1000 літрів, то у 2028 році акцизи будуть вже рівня Євросоюзу. Зокрема, планується, що з 1 січня 2028 року в нашій країні акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 літрів, на ДП – 330 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 277 євро за 1000 літрів.

Льоушкін підкреслив, що після реалізації програми збільшення акцизів на паливо, в Україні бензин, дизельне паливо та автогаз коштуватимуть стільки ж, скільки і в Європі.

Як бачите, уряд запланував дуже сильне підвищення акцизів, пом'якшивши це поетапною реалізацією. Це мотивується тим, що Україні потрібно виконати одну з директив Євросоюзу.

За словами Льоушкіна, уряд України міг би за бажання домовитися з Євросоюзом про те, щоб збільшити акцизи на паливо не зараз, а після закінчення війни з російськими окупантами. Євросоюз міг би на це погодитись, бо розуміє скрутне становище нашої країни. Але Україні треба заповнити державний бюджет. Тому підвищення акцизів на паливо не відкладатимуть.

Тим часом, в Україні зараз бензин А-95 у середньому коштує 55,92 грн за літр, дизельне паливо – 53,24 грн за літр, а автогаз – 26,80 грн за літр.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні хочуть обмежити кількість порушень правил дорожнього руху до трьох на рік, щоб зменшити кількість водіїв, які систематично порушують правила дорожнього руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ