В Україні обмежать кількість порушень ПДР до трьох на рік

Автор: Максимов Віталій

В Україні планують на законодавчому рівні запровадити відповідальність для водіїв за порушення ПДР тричі протягом одного року. Про це розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

В Україні обмежать кількість порушень ПДР до трьох на рік - today.ua

Білошицький нагадав, що зараз в Україні передбачається відповідальність для водіїв, які повторно протягом одного року порушують одне й те саме правило дорожнього руху. За його словами, через це деякі водії за один рік можуть 20-30 разів порушити правила дорожнього руху. Білошицький вважає, що це свідчить про те, що відповідальність, яка існує зараз за порушення ПДР, не працює належним чином, тому потрібна більш конкретизована відповідальність для водіїв, які систематично порушують ПДР.

Патрульна поліція пропонує обмежити кількість порушень водієм ПДР до трьох на рік. Як це планують реалізувати – не уточнюється. За словами Білошицького, парламентські комітети з питань правоохоронної діяльності та транспорту підтримують це нововведення. Щоправда, відповідного законопроєкту у Верховній Раді ще не зареєстрували. Мабуть, він перебуває на стадії розробки.

Раніше Білошицький заявив, що МВС не відмовилося від ідеї запровадити штрафні бали для водіїв. У січні 2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6502, який передбачає запровадження системи штрафних балів для водіїв.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

В Україні обмежать кількість порушень ПДР до трьох на рік

У цьому документі йдеться про те, що якщо водій протягом одного року отримає 12 штрафних балів, то його без суду можна позбавити посвідчення водія. Для водіїв-новачків пропонуються суворіші нормативи – 8 штрафних балів. Пропонується градація штрафних балів залежно від виду порушення ПДР Наприклад, за непристебнутий пас безпеки хочуть штрафувати на 1 бал, а за порушення правил руху та зупинки на смузі для маршрутних ТС – на 3 бали.

ЗаконопроМкт №6502 наразі перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітенті з питань правоохоронної діяльності. Очевидно, його розгляд відклали до кінця війни з російськими окупантами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, раніше в МВС заявили, що в Україні невеликі штрафи за порушення правил дорожнього руху, зокрема за перевищення дозволеної швидкості руху, порівняно з країнами Євросоюзу. Але при цьому МВС поки що не планує ініціювати питання підвищення штрафів за порушення ПДР. Це, мабуть, станеться у майбутньому.

Раніше експерти розповіли про те, яка моторна олива потрібна влітку автомобілю з великим пробігом.