В Україні закінчується епоха низьких цін на бензин та дизель

Автор: Максимов Віталій

В Україні після набрання чинності закону про підвищення акцизів на паливо до рівня Євросоюзу закінчиться епоха низьких цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Таку заяву у своєму інтерв'ю зробив експерт паливного ринку Дмитро Льоушкін.

В Україні закінчується епоха низьких цін на бензин та дизель - today.ua

За його словами, з 1 липня 2024 року, коли розпочнеться перший етап підвищення акцизів на паливо до європейського рівня, бензин, дизельне паливо та автогаз подорожчають у роздробі незначно. Так, бензин та ДП можуть подорожчати приблизно на 1-2 грн за літр, а автогаз – приблизно на 1,4 грн за літр. Але потім підвищення акцизів на пальне відбуватиметься щорічно (з 1 січня кожного року) аж до 2028 року включно.

Якщо зараз в Україні акциз на бензин становить 213 євро за 1000 літрів, на дизельне паливо – 139 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 52 євро за 1000 літрів, то у 2028 році акцизи будуть вже рівня Євросоюзу. Зокрема, планується, що з 1 січня 2028 року в нашій країні акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 літрів, на ДП – 330 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 277 євро за 1000 літрів.

Льоушкін підкреслив, що після реалізації програми збільшення акцизів на паливо, в Україні бензин, дизельне паливо та автогаз коштуватимуть стільки ж, скільки і в Європі.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Як бачите, уряд запланував дуже сильне підвищення акцизів, пом'якшивши це поетапною реалізацією. Це мотивується тим, що Україні потрібно виконати одну з директив Євросоюзу.

В Україні закінчується епоха низьких цін на бензин та дизель

За словами Льоушкіна, уряд України міг би за бажання домовитися з Євросоюзом про те, щоб збільшити акцизи на паливо не зараз, а після закінчення війни з російськими окупантами. Євросоюз міг би на це погодитись, бо розуміє скрутне становище нашої країни. Але Україні треба заповнити державний бюджет. Тому підвищення акцизів на паливо не відкладатимуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, в Україні зараз бензин А-95 у середньому коштує 55,92 грн за літр, дизельне паливо – 53,24 грн за літр, а автогаз – 26,80 грн за літр.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні хочуть обмежити кількість порушень правил дорожнього руху до трьох на рік, щоб зменшити кількість водіїв, які систематично порушують правила дорожнього руху.