В Україні через мобілізацію водії стали рідше заїжджати на АЗС

Автор: Максимов Віталій

В Україні через мобілізацію, збільшення продажів електромобілів та блокаду польськими фермерами контрольних пунктів на польсько-українському кордоні водії стали рідше заправляти свої автомобілі. 

В Україні через мобілізацію водії стали рідше заїжджати на АЗС - today.ua

За даними директора консалтингової компанії "А-95" Сергія Куюна, у I кварталі 2024 року в Україні попит на дизельне паливо знизився на 10%, а на бензин – на 15%. У свою чергу власник мережі "Прайм" Дмитро Леушкін зазначив, що порівняно з аналогічним періодом 2023 року попит на бензин та дизельне паливо знизився приблизно на 15%.

Сергій Куюн пояснює зниження попиту на пальне двома головними причинами. Перша причина – багато українців перестали користуватися своїми автомобілями, оскільки зараз перебувають у лавах ЗСУ та воюють із російськими окупантами. Друга причина – деякі автомобілісти стали рідше користуватися своїми машинами, намагаючись не потрапити під мобілізацію.

Дмитро Леушкін також зазначає, що через мобілізацію автомобілісти стали рідше їздити на своїх машинах. Але навіть справа не в самій мобілізації, а в тому, що "кошмарять ТЦК".

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Існує ще кілька причин, чому в Україні знизився попит на паливо. Наприклад, через те, що українці почали більше купувати електромобілів. Продаж електрокарів у нашій країні збільшується вже кілька років поспіль, навіть незважаючи на повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ. При їх ввезенні не потрібно сплачувати податки.

В Україні через мобілізацію водії стали рідше заїжджати на АЗС

Ще одна причина зниження попиту на пальне – блокада польськими фермерами контрольних пунктів на польсько-українському кордоні. Польські фермери розпочали блокаду українського кордону 9 лютого 2024 року. Вона триватиме до 30 квітня. Через це трейдери перенаправляють потоки палива в обхід Польщі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, в Україні зараз бензин А-95 у середньому коштує 53,81 грн за літр, дизельне паливо – 54,17 грн за літр, а автогаз – 28,14 грн за літр. Найдешевше заправити автомобіль із ГБО можна у Вінницькій та Закарпатській областях. Там автогаз у середньому коштує 27,72 та 27,76 грн за літр відповідно. Заправити автомобіль дизельним паливом можна також у Закарпатській області. Там ДП у середньому коштує 52,91 грн за літр.

Раніше ми розповіли про те, що в Україні після підвищення акцизів на паливо очікують бум ГБО та автогазу.