В Україні після підвищення акцизів на паливо очікують бум ГБО та автогазу

Автор: Максимов Віталій

Після того, як в Україні почнуть підвищувати акцизи на бензин, дизельне паливо та автогаз, "практично всі перейдуть на автогаз". Такий прогноз зробив експерт паливного ринку Дмитро Леушкін.

В Україні після підвищення акцизів на паливо очікують бум ГБО та автогазу - today.ua

За його словами, підвищення акцизів на бензин та ДП, яке запланував Кабмін, призведе до різкого зниження продажів цих видів палива. Але збільшиться попит на автогаз (на нього підвищення акцизу буде мінімальним). Експерт вважає, що "практично всі перейдуть на автогаз" (йдеться про АЗС), і це перспектива найближчого року.

У березні 2024 року Кабмін затвердив розроблений Міністерством фінансів законопроєкт, який передбачає поетапне підвищення акцизів на пальне в Україні до рівня Євросоюзу. Буде щорічне підвищення акцизів до 2028 року.

Наразі акциз на бензин становить 213 євро за 1000 літрів, на дизельне паливо – 139 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 52 євро за 1000 літрів. Але вже з другого кварталу 2024 року акциз на бензин збільшиться до 242,60 євро за 1000 літрів, на ДП – до 177,60 євро за 1000 літрів, а на автогаз – до 55,60 євро за 1000 літрів.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Як ми вже казали, підвищення акцизів на пальне буде поетапним. З 2028 року акциз на бензин має становити 329 євро за 1000 літрів, на дизельне паливо – 330 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 70 євро за 1000 літрів.

В Україні після підвищення акцизів на паливо очікують бум ГБО та автогазу

Як бачимо, акциз на автогаз підвищать мінімально. Акцизи на бензин та ДП буде збільшено помітно більше. Це, звісно, призведе до нерівномірного зростання цін. Директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн вважає, що через підвищення акцизів на пальне найменше фінансово постраждають власники автомобілів із ГБО.

За його словами, з другого кварталу 2024 року акциз на бензин додасть собівартості бензину 1,5 грн за літр, дизельному паливу – 1,10 грн за літр, а автогазу – 18 копійок за літр. За п'ять років внаслідок підвищення акцизів бензин в Україні подорожчає на 7,3 грн за літр, дизельне паливо – на 9,6 грн/літр, а автогаз – на 0,9 грн за літр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як бачимо, найближчими роками в Україні може значно збільшитись кількість автомобілістів, які захочуть встановити ГБО. Масштаби цього нам ще доведеться побачити.

Тим часом, раніше ми повідомили про те, які автомобілі не можна продати через державний мобільний додаток Дія.