В Україні вступили в силу зміни до ПДР

В Україні вступили в силу зміни до Правил дорожнього руху для водіїв, пасажирів, пішоходів і велосипедистів, які розробив Кабінет міністрів. Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

В Україні вступили в силу зміни до ПДР - today.ua

Водії та пасажири

Водії та пасажири таксі, а також інструктори з водіння в населеному пункті і за його межами повинні бути обов'язково з пристебнутими ременями безпеки. Виняток зроблено для інвалідів.

Це означає, що тепер таксистам потрібно обладнати задні сидіння своїх машин ременями безпеки. Також таксистам доведеться нагадувати пасажирам, що їм потрібно користуватися пасивною системою захисту.

Крім того, автомобілістам заборонено змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, а також наносити на них додаткові позначення або закривати їх.

Велосипедисти

Велосипедисти отримали право їздити по смузі руху для громадського транспорту. Передбачається, що це допоможе знизити кількість ДТП з їх участю.
В Україні вступили в силу зміни до ПДР

Пішоходи

Пішоходи тепер повинні в обов'язковому порядку в темний час доби і при поганій видимості при русі проїзною частиною чи узбіччям мати при собі світловідбиваючі елементи (стрічки, наклейки, жилети) мати на собі одяг з такими елементами.

В Україні вступили в силу зміни до ПДР

Прикріплювати світловідбивачі елементи можна, наприклад, на застібку блискавки або приколювати шпилькою до куртки.

Раніше заступник глави МВС Сергій Гончаров повідомив, що вже до кінця 2020 року в Україні камери автофіксації порушень ПДР почнуть реєструвати автомобілі, які їздять по смузі руху громадського транспорту, а їх власників будуть штрафувати.