В Україні водії зможуть замовляти нові серії номерних знаків

Автор: Максимов Віталій

У березні 2024 року Кабмін дозволив приватним підприємствам виготовляти номерні знаки для автомобілів. Такі номери матимуть нові серії букв, повідомив Головний сервісний центр МВС.

В Україні водії зможуть замовляти нові серії номерних знаків - today.ua

Зокрема, якщо у автомобілів будуть літерно-цифрові комбінації з серіями OA, OV, OS, OE, ON, OI, OK, OM, UB, UC, AG, AJ, DB або NA, то це означає, що номерні знаки виготовлені тим, чи іншим приватним підприємством. Зверніть увагу, що такі номерні знаки можна замовити як для бензинових та дизельних автомобілів, так і для електромобілів.

Навіщо приватним підприємствам надали таку можливість? Очікується, що це призведе до того, що водіям стане зручніше отримувати адміністративні послуги. Тобто замовити номерні знаки можна у сервісному центрі МВС, а отримати їх – у приватному підприємстві. Загалом, кому як зручніше.

Скільки українських приватних підприємств уже можуть виготовляти автомобільні номерні знаки – не відомо. Для здійснення такої діяльності є спеціальна процедура. Ці підприємства мають бути зареєстровані у Головному сервісному центрі МВС. Для цього їм потрібно подати пакет документів, а також кольорові фотографії виготовлених зразків номерних знаків (лицьовий та зворотний бік) кожного типу номерних знаків, які виготовлятимуться. Підприємства повинні обладнати спеціальне приміщення та встановити обладнання.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

В Україні водії зможуть замовляти нові серії номерних знаків

Як автомобілістові замовити номерний знак у приватного підприємства? Насправді, все дуже просто. При перереєстрації автомобіля у сервісному центрі МВС новий власник може вибрати наявний номерний знак у сервісному центрі МВС або вибрати вільну комбінацію номерів із виготовленням у підприємства. Автовласник має надати свідоцтво про реєстрацію ТЗ і йому одразу надрукують номерний знак.

Нагадаємо, в Україні планують дозволити покупцям вживаних автомобілів 10 днів їздити на старих номерних знаках. Восени 2023 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №10158. За десять днів новий власник автомобіля зможе отримати нові номерні знаки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації рекомендував народним депутатам ухвалити у першому читанні законопроєкт №10158. Але поки що народні депутати його не розглянули в першому читанні.

Раніше ми докладно розповіли про те, які автомобілі не можна продати через мобільний додаток Дія.