Стало відомо, які автомобілі не можна продати через “Дію“

Автор: Максимов Віталій

Через мобільний додаток "Дія" українці не можуть продати чи купити автомобілі з кількох причин. Про це розповів Головний сервісний центр МВС України.

Стало відомо, які автомобілі не можна продати через “Дію“ - today.ua

За даними Головного сервісного центру МВС, за перші 3 місяці з моменту появи послуги продажу автомобілів онлайн у мобільному додатку "Дія" перереєстрували 30 355 транспортних засобів. Щоправда, не всі бажаючі змогли в цьому мобільному додатку продати або купити автомобіль.

За звітний період під час спроби перереєструвати транспортний засіб у додатку "Дія" виявили і не дали продати 2 викрадені автомобілі, 241 заарештований автомобіль, 19 автомобілів, які перебували в розшуку. Крім того, "Дія" не дозволила перереєструвати 510 автомобілів, власники чи покупці яких перебувають у розшуку Національної поліції.

При перереєстрації ТЗ у додатку "Дія" відомості про продавця, покупця та автомобіль, автоматично перевіряються за Єдиним державним реєстром транспортних засобів. Якщо автомобіль перебуває у розшуку, є обмеження чи обтяження, то договір не укладається. Про це система повідомляє автоматично. Інформація про "проблемний" автомобіль, мабуть, автоматично надходить до бази даних поліції.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Слід зазначити, що в інфографіці алгоритму перереєстрації ТЗ у "Дії", яку публікує Головний сервісний центр МВС, вкралася одна невелика, але дуже серйозна неточність. Принаймні, на наш погляд. В алгоритмі говориться, що 4-й крок перереєстрації ТЗ – Покупець здійснює оплату, а 5-й та 6-й кроки – Проект договору проходить автоматичні перевірки та Продавець та покупець підписують електронний договір купівлі-продажу.

Зважаючи на все, покупець повинен здійснити оплату як мінімум після 5-го кроку – після автоматичної перевірки проекту договору купівлі-продажу. А ще краще – після підписання договору.

Стало відомо, які автомобілі не можна продати через “Дію“

Втім, грошове питання додаток "Дія" не контролює та несе за нього відповідальність. Виконання оплати операції купівлі-продажу автомобіля повністю лежить на продавця та покупця.

Нагадаємо, у мобільному додатку "Дія" у 2024 році може з'явитися можливість розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроєкт. Технічно ця можливість повністю готова. Справа залишилася за народними депутатами, щоб вони затвердили відповідний документ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Очікується, що розмитнення євроблях у додатку "Дія" буде займати лише 10 хвилин. І це нововведення виключить корупцію на митниці під час розмитнення автомобілів.

Раніше стало відомо, що у Вінницькій області ліквідували незаконну схему видачі посвідчень водія.