В Україні збільшилося виробництво автомобілів

За даними УкрАвтопрому, в червні 2021 року в Україні випустили 692 автомобіля. Це на 26,7% менше, ніж в травні поточного року, але в 2 рази більше, ніж в червні 2021 року.

В Україні збільшилося виробництво автомобілів - today.ua

Всього ж за перші шість місяців 2021 року в Україні зробили 4 230 автомобілів. Це на 163% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Зараз в нашій країні тільки два підприємства випускають легкові автомобілі - Єврокар і Запорізький автозавод (ЗАЗ). Єврокар виробляє машини тільки одного бренду - Skoda. У свою чергу, ЗАЗ з російських машинокомплектів випускає автомобілі трьох брендів - Lada, Renault і Kia.

Що ж стосується комерційних автомобілів, то в першій половині 2021 року українські підприємства їх зробили тільки 17 (-29%), а автобусів - 293 (+17%).

Тим часом, раніше глава Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко повідомив, що в Україні утворилися черги на нові автомобілі.

В середньому покупці нових автомобілів зараз змушені стояти в черзі близько двох місяців. Причина полягає в глобальній нестачі мікрочіпів для автомобілів.