В Україні прискориться процес тимчасового вилучення водійських посвідчень у громадян, які порушують правила мобілізації. Кабмін ухвалою №560 зробив цифровим процес створення повісток. Це дозволить масово формувати та розсилати повістки особам, які вчасно не уточнили свої військово-облікові дані.
18 травня 2024 року в нашій країні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Згідно з ним, усі чоловіки віком від 18 до 60 років до 16 липня поточного року мають уточнити свої військово-облікові дані. Це можна зробити трьома способами. Безпосередньо у ТЦК, у Центрах надання адміністративних послуг та у додатку "Резерв+".
ТЦК отримали право з 16 липня 2024 року розсилати поштою вимоги щодо оновлення військово-облікових даних за відомими адресами проживання військовозобов'язаних. У разі неуточнення адреси повістка надсилається на адресу зареєстрованого чи задекларованого місця проживання. Повістка, надіслана поштою, вважатиметься врученою з дня проставлення позначки про неможливість її вручення (якщо, наприклад, військовозобов'язаний вже не проживає за відомою ТЦК адресою). З цього моменту військовозобов'язаний вважатиметься належним чином поінформованим.
У постанові №560 Кабміну йдеться про те, що повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" та підписуватись начальником ТЦК та СП або його відділу шляхом електронного підпису. Тобто процес формування та розсилки повісток став цифровим. Це прискорить процес накладення санкцій на громадян, які порушують правила мобілізації та військового обліку.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Які це санкції? Автомобілістів, які порушують правила мобілізації, тимчасово обмежуватимуть у праві керування транспортними засобами. Але не просто так за бажанням начальників ТЦК, а за рішенням суду. Якщо поліція не зможе доставити до ТЦК для уточнення військово-облікових даних ухилянта від мобілізації, то начальник ТЦК повинен буде направити до суду заяву з проханням про тимчасове обмеження його в деяких правах. Обмеження деяких прав скасовуватимуть за рішенням суду після того, як особа уточнить свої дані у ТЦК.
Нагадаємо, в Україні під час воєнного стану діє для юридичних та фізичних осіб військово-транспортний обов'язок. У громадян на потреби ЗСУ можуть вилучити автомобіль, якщо їх декілька у володінні.
Раніше стало відомо, що в Україні можуть подорожчати вживані автомобілі.