В Україні можуть подорожчати вживані автомобілі

Автор: Максимов Віталій

В Євросоюзі після підвищення акцизів на китайські електромобілі можуть подорожчати вживані автомобілі, що призведе до зростання цін і в Україні. Такої можливості не виключає голова Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький.

В Україні можуть подорожчати вживані автомобілі - today.ua

Щомісяця в Україну ввозять приблизно по 20 000 б/в автомобілів. При цьому українці щомісяця купують близько 5 000 нових автомобілів. Тобто головне джерело поповнення українського автопарку – ввезення вживаних машин. Найбільше автомобілів у нашу країну ввозять із Євросоюзу та США.

Станіслав Бучацький зазначив, що через збільшення в ЄС мита на китайські автомобілі на європейському ринку можуть подорожчати вживані автомобілі. І це також стосуватиметься України, оскільки наша країна залежить від ринку Євросоюзу. На жаль, експерт не сказав, на скільки конкретно можуть подорожчати б/в автомобілі в Євросоюзі та в Україні.

Але на даний момент вживані автомобілі в Україні дешевшають. Це відбувається через економічну ситуацію, через війну з російськими окупантами. Перебої з електрикою знижують попит на електромобілі.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Нагадаємо, у Євросоюзі з 2030 року все нові автомобілі мають відповідати екологічному стандарту Євро-7. Очікується, що це призведе до зростання цін на нові машини, оскільки автовиробникам потрібно буде впроваджувати нові технології. Єврокомісія прогнозує, що через Євро-7 нові автомобілі на Старому континенті подорожчають у середньому на 304 євро. Автоматично подорожчають і вживані автомобілі.

В Україні можуть подорожчати вживані автомобілі

Тим часом, в Україні планують збільшити акцизи на бензин, дизельне паливо та скраплений газ до мінімальних значень Євросоюзу. Цей процес буде поетапним. Перший етап розпочнеться, мабуть, 1 вересня 2024 року. Останній етап заплановано на 1 січня 2028 року.

Очікується, що внаслідок збільшення акцизів на пальне вони не лише досягнуть мінімальних значень Євросоюзу, а й стануть приблизно однаковими. Але стверджується, що експлуатувати автомобілі з ГБО, як і раніше, буде економічно вигідно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Народні депутати Верховної Ради вже ухвалили за основу відповідний законопроєкт. Щоправда, вони проголосували за документ, який передбачає збільшення акцизу на скраплений газ на першому етапі з 52 до 55,60 євро за 1000 літрів. Але до законопроєкту під час підготовки до другого читання внесли правку, яка передбачає збільшення акцизу на скраплений газ на першому етапі до 165 євро за 1000 літрів.

Нагадаємо, раніше відома популярна схема обману водіїв на українських АЗС.