В Україні стане важче отримати посвідчення водія

Автор: Максимов Віталій

В Україні можуть зробити більш складними теоретичний та практичний іспити на отримання права керувати транспортними засобами категорій C та D. Головний сервісний центр МВС вивчає досвід Нідерландів у сфері іспитів на отримання посвідчення водія.

В Україні стане важче отримати посвідчення водія - today.ua

Влітку 2023 року представники Головного сервісного центру МВС відвідали Нідерланди. Там вони зустрілися зі своїми колегами з Центрального бюро посвідчень водія (CBR). Згодом відбулася ще одна така зустріч, але вже онлайн. В результаті в Україні з голландського досвіду впровадили безбар'єрність у сфері навчання осіб з інвалідністю та прийняття практичних іспитів.

Тепер, у травні 2024 року, відбулася чергова робоча онлайн-зустріч представників Головного сервісного центру МВС України з їхніми голландськими колегами з CBR. Під час цієї зустрічі голландці розповіли про те, як у них проходять теоретичний та практичний іспити для різних категорій ТЗ.

Так, у Нідерландах тривалість теоретичного іспиту із 60 питань на отримання права керувати ТЗ категорій C (вантажні автомобілі від 7,5 т) та D (автобуси від 16 місць) становить 80 хвилин. Практичний іспит триває 85 хвилин. З них 60 хвилин – у місті та поза містом. Крім того, кандидат має здійснити два спеціальні маневри.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

В Україні тривалість теоретичного іспиту із 20 питань на будь-яку категорію ТЗ становить 20 хвилин. На практичний іспит дається від 20 до 60 хвилин.

В Україні стане важче отримати посвідчення водія

Не виключено, що в Україні, переймаючи досвід Нідерландів, ускладнять теоретичний та практичний іспити на отримання права керувати ТЗ категорій C та D. У всякому разі, Головний сервісний центр МВС вивчає відповідний досвід Нідерландів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, влітку 2023 року МВС почало реформувати сервісні центри та посилило контроль над іспитами на отримання посвідчення водія. Створено так звані хаби, в яких можна скласти теоретичний та практичний іспити на отримання посвідчення водія. Стало менше сервісних центрів МВС, в яких кандидати у водії можуть скласти іспити. Це зробили для того, щоб легше контролювати іспити та знизити до мінімуму корупцію. Можливо, корупція й зменшилася. Але деяким кандидатам у водії тепер треба їхати до іншого міста, щоб скласти іспити.

Раніше стало відомо, що на Хмельниччині співробітникам ТЦК дозволили оглядати автомобілі.