В Україні співробітникам ТЦК дозволили оглядати автомобілі

Автор: Максимов Віталій

У Хмельницькій області співробітникам Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на період дії режиму воєнного стану дозволили оглядати автомобілі. Про це йдеться у спільному наказі начальника Хмельницької ОДА Сергія Тюріна та начальника Хмельницького обласного ТЦК та СП, повідомив сайт Хмельницької ОВА.

В Україні співробітникам ТЦК дозволили оглядати автомобілі - today.ua

Спільний наказ начальника Хмельницької ОДА Сергія Тюріна та начальника Хмельницького обласного ТЦК та СП Володимира Корпача, який передбачає запровадження огляду автомобілів, підписано 15 травня 2024 року. У ньому йдеться про те, що під час воєнного стану в цій області запроваджується перевірка документів у громадян, огляд речей, транспортних засобів, а також службових приміщень.

Чи діють подібні накази в інших областях нашої країни – нам дізнатися не вдалося. Ми не здивуємося, якщо і в інших областях запровадять такі заходи.

Також не уточнюється, про який саме вид огляду автомобіля йдеться у вищезазначеному наказі. Слід зазначити, що в Україні поліцейські мають право візуально оглянути салон та багажник автомобіля, лише якщо для цього є законні підстави та з дотриманням певних процедур.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

Наприклад, поліцейські можуть поверхово оглянути ТЗ, якщо вони мають підстави вважати, що в ньому знаходиться злочинець або викрадена людина; якщо у ТЗ є заборонені чи небезпечні предмети; якщо ТЗ є знаряддям злочину. Також правоохоронці можуть візуально оглянути машину, якщо вона стоїть у тому місці, де може бути скоєно злочин.

В Україні співробітникам ТЦК дозволили оглядати автомобілі

Перед поверхневим оглядом поліцейські мають попередити водія про його права. Водій має право вимагати від поліцейських назвати причину поверхневого огляду автомобіля. Свідків при поверхневому огляді не передбачено, тому юристи рекомендують уважно стежити за правоохоронцями, щоб вони нічого не підкинули незаконного. Водій може вести відеозапис поверхневого огляду. Відеозйомка ведеться також нагрудними камерами поліцейських.

Під час поверхового огляду поліцейські мають право вимагати відчинити двері салону та багажник. Але вони не мають права проникати до салону ТЗ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше Касаційний кримінальний суд Верховного Суду України у справі № 756/11581/15-к дійшов рішення, що огляд автомобіля на підставі згоди водія, отриманої під загрозою притягнення до кримінальної відповідальності та вилучення ТЗ на штрафмайданчик, є незаконним.

Нагадаємо, водіїв попередили, що в Україні закінчується епоха низьких цін на бензин, дизельне паливо та автогаз.