В Україні після Великодня почали зростати ціни на бензин та дизельне паливо

Автор: Максимов Віталій

Після Великодня в Україні мережі АЗС почали збільшувати ціни на бензин та дизельне паливо. Щоправда, поки що зростання цін на паливо не дуже велике.

В Україні після Великодня почали зростати ціни на бензин та дизельне паливо - today.ua

Зокрема, зараз в Україні бензин А-95 у середньому коштує 55,92 грн за літр, дизельне паливо – 55,00 грн за літр, а автогаз – 27,43 грн за один літр.

Заправити бензиновий автомобіль зараз можна найдешевше в Закарпатській, Хмельницькій та Черкаській областях. Там бензин А-95 коштує в середньому 55,20, 55,23 та 55,39 грн за один літр. Заправити дизельний автомобіль найдешевше можна в Закарпатській та Хмельницькій областях. Там ДП у середньому коштує 52,91 та 53,00 грн за один літр відповідно.

Що ж до автомобілів з ГБО, то їх найдешевше можна заправити у Вінницькій та Закарпатській та областях. Там автогаз у середньому коштує 26,91 та 26,93 грн за один літр.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Раніше директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн заявив, що в Україні в травні 2024 року можуть збільшитися ціни на бензин і дизельне паливо. Це станеться, якщо зростуть ціни на нафту на світових ринках. Але на початку травня спостерігається зниження цін на нафту. Так, зараз нафта сорту Brent коштує 82,7 доларів за барель, а нафта сорту WTI – 78,43 долара за барель.

В Україні після Великодня почали зростати ціни на бензин та дизельне паливо

Але роздрібна ціна палива в Україні залежить не лише від цін на нафту на світових ринках, а й від курсу гривні. Цього тижня НБУ знову укріпив гривню. Станом на 8 травня 2024 року Нацбанк встановив офіційний курс гривні на рівні 39,2966 гривень за долар.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 2024 році в Україні вартість бензину, дизельного палива та автогазу може збільшитись ще й через те, що Кабмін планує підвищити акцизи на паливо. Так, з ІІ кварталу 2024 року акциз на бензин збільшиться з 213 до 242 євро за 1000 літрів, на ДП - з 139 до 177 євро за 1000 літрів. А на автогаз акциз підвищать мінімально, що вже викликало критику деяких учасників роздрібного паливного ринку. Потім підвищуватимуть акцизи на пальне щороку, аж до 2028 року включно.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, що в Україні водії масово маскують номерні знаки автомобілів від камер автофіксації швидкості.