Українці почали масово ховати номери від камер автофіксації швидкості

Автор: Максимов Віталій

Останнім часом на Тернопільщині патрульні поліцейські виявили кількох водіїв, які намагалися закрити номерні знаки своїх автомобілів від камер автофіксації порушень правил дорожнього руху. Про це повідомила Патрульна поліція Тернопільської області.

Українці почали масово ховати номери від камер автофіксації швидкості - today.ua

Камери автофіксації порушень ПДР в Україні з'явилися у червні 2020 року. Вони автоматично фіксують автомобілі, які рухаються з перевищенням дозволеної швидкості. Потім водії одержують штраф.

У лютому 2022 року після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ камери автофіксації порушень правил дорожнього руху з метою безпеки відключили. Але вже у травні 2022 року, коли ситуація з безпекою в країні покращалася, ці комплекси знову почали включати. Наразі за швидкістю автомобілів на українських дорогах стежать близько 250 камер автофіксації порушень ПДР.

Номерні знаки камери розрізняють, якщо автомобілі рухаються на відстані 20-50 метрів на трьох смугах руху завширшки до 10,5 м. Поліція стверджує, що камери розрізняють навіть замасковані номерні знаки.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Українці почали масово ховати номери від камер автофіксації швидкості

Українські автомобілісти ще у 2020 році одразу після того, як з'явилися камери автофіксації порушень правил дорожнього руху, почали маскувати та ховати номерні знаки. Наприклад, водії закріплюють зверху номерного знака спеціальні рамки або наклеюють спеціальну наноплівку (вона засвічує цифри на номерному знаку). Але, схоже, у 2024 році це явище вийшло на новий рівень.

Так, лише на Тернопільщині останнім часом патрульні поліцейські виявили кількох водіїв, які ховали номерні знаки своїх автомобілів. Щодо них складено адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП (Управління транспортним засобом із номерним знаком, який не відповідає встановленим зразкам чи вимогам або закритим іншими предметами). Штраф за цією статтею складає 1190 грн.

Українці почали масово ховати номери від камер автофіксації швидкості

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На даний момент камери автофіксації порушень ПДР фіксують лише один вид порушень правил дорожнього руху – перевищення дозволеної швидкості. Раніше очікувалося, що камери також фіксуватимуть проїзд на червоний сигнал світлофора та проїзд смугою руху громадського транспорту. Появу цих функцій анонсувала поліція ще у 2020 році. Але цих функцій комплекси ще не мають. Їх введення, певне, відклали до кінця війни з російськими окупантами.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні хочуть на законодавчому рівні запровадити конфіскацію автомобілів у п'яних водіїв на потреби ЗСУ.