В Україні деяким водіям непотрібний військовий квиток

Автор: Максимов Віталій

Інспектори Державної прикордонної служби України у пунктах пропуску (ПП) не перевіряють наявність військово-облікового документа у водіїв, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі, а також возять через держкордон пасажирів та вантажі. Про це офіційно проінформувала ДПСУ.

В Україні деяким водіям непотрібний військовий квиток - today.ua

У травні поточного року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають протягом двох місяців оновити свої військово-облікові дані у ТЦК. Крім того, військовозобов'язані чоловіки завжди повинні мати при собі військово-обліковий документ (військовий квиток).

Тепер військовозобов'язані чоловіки на вимогу прикордонників у прикордонній смузі мають пред'явити військовий квиток. Також чоловіки мають мати цей документ у прикордонному районі.

Військовозобов'язані чоловіки, які мають право на виїзд за кордон під час війни, зобов'язані на вимогу інспекторів ДПСУ пред'явити військовий квиток у ПП через державний кордон України.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

Але є групи чоловіків, яким при перетині державного кордону військовий квиток не потрібен. 1-а група – водії, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі, а також возять через держкордон пасажирів та вантажі.

2-я група – певні особи за окремими посадами та держслужби, працівники підприємств залізничного транспорту, а також особи, які мають відношення до кораблів та авіації.

В Україні деяким водіям непотрібний військовий квиток

3-я група – чоловіки з інвалідністю. 4-та група – чоловіки, які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

Решта чоловіків, які за законом мають право на виїзд з України під час війни, мають у ПП показати прикордонникам військові квитки. Тому перед виїздом за кордон краще уточнити свої дані у ТЦК та СП й внести інформацію про відстрочку у свій військовий квиток. Щоб не було неприємних сюрпризів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні в липні 2024 року ТЦК почнуть поштою розсилати на відомі адреси вимоги про оновлення військово-облікових даних (це не повістки). Вимога вважатиметься врученою, навіть якщо особа не проживає за адресою. Порушників правил мобілізації до ТЦК доставлятимуть поліцейські. Якщо це буде неможливо, то за рішенням суду ухилянтів тимчасово обмежать у деяких правах.

Нагадаємо, в Україні можуть зробити складнішими іспити на отримання посвідчення водія.