В Україні може виникнути дефіцит нових автомобілів

Автор: Максимов Віталій

Через страйк польських перевізників на польсько-українському кордоні заблоковано кілька тисяч вантажних автомобілів. Інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting попередила, що через це в Україні може виникнути дефіцит нових автомобілів.

В Україні може виникнути дефіцит нових автомобілів - today.ua

За даними AUTO-Consulting, польські перевізники зараз блокують три КПП на українському кордоні. Вони обіцяють, що ця акція буде довгостроковою, допоки уряд Польщі не виконає їхні вимоги. Це означає, що черги на польсько-українському кордоні можуть збільшитися ще більше.

Експерти AUTO-Consulting вважають, що через перекриття польським перевізникам трьох КПП на українському кордоні в Україні наприкінці 2023 року виникне дефіцит нових автомобілів. Вони застрягнуть у чергах на кордоні.

Автомобільні оператори зараз намагаються знайти інші шляхи доставки нових автомобілів до України. Але на це потрібен час. Крім того, в цьому випадку стане дорожчою логістика. Як все це відіб'ється на вартості нових автомобілів у нашій країні – поки що сказати важко. Це стане зрозуміло вже у найближчі 1-2 місяці.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

Потрібно зазначити, що у 2023 році спостерігається тенденція відновлення українського ринку нових та вживаних автомобілів, який дуже впав у 2022 році через повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ. Ситуація з безпекою в нашій країні покращилася, тому українці почали частіше купувати машини.

В Україні може виникнути дефіцит нових автомобілів

Так, у жовтні 2023 року Україні продали 5 500 нових автомобілів, що на 92% більше, ніж за аналогічний місяць 2022 року. Загалом за перші 10 місяців 2023 року українці купили 51 600 нових автомобілів. До п'ятірки нових автомобілів, які українці найчастіше купували у жовтні 2023 року, увійшли такі моделі: Volkswagen ID.4, Toyota RAV-4, Renault Duster, Nissan Qashqai та BMW X5. Це все кросовери.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цікаво, що електричний кросовер Volkswagen ID.4, котрий уже кілька місяців є лідером на українському ринку нових автомобілів, офіційно в Україну не постачають. Його в нашу країну ввозять із Китаю за так званими "сірими" схемами. За такими ж "сірими" схемами в Україну ввозять деякі інші машини, які випускають у Піднебесній (це в основному електромобілі).

Нагадаємо, в Україні тепер можна складати теоретичний іспит без навчання в автошколі. Теорію можна за бажанням вивчати самостійно.