Українці тепер можуть складати теоретичний іспит без навчання в автошколі

Автор: Максимов Віталій

Українці тепер можуть складати теоретичний іспит на отримання посвідчення водія без обов'язкового навчання в автошколі. Кабінет Міністрів затвердив відповідний порядок, повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС.

Українці тепер можуть складати теоретичний іспит без навчання в автошколі - today.ua

Про те, що в Україні дозволять самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання водійського посвідчення, стало відомо в червні 2023 року, після того, як народні депутати Верховної Ради ухвалили відповідний законопроект №7354. Очікувалося, що така можливість з'явиться з 31 жовтня 2023 року, але це сталося лише тепер, у середині листопада. Справа в тому, що до 31 жовтня не встигли врегулювати деякі законодавчі акти.

Таким чином, для того, щоб бути допущеним до теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС на отримання посвідчення водія, тепер не потрібно в обов'язковому порядку вивчати теорію в автошколі. Це можна робити самостійно вдома. Але за бажання готуватися до теоретичного іспиту можна і в автошколі, як раніше. Це кому як зручніше.

А от для того, щоб бути допущеним до практичного іспиту на отримання посвідчення водія, як і раніше, потрібно обов'язково вчитися в автошколі. У цьому нічого не змінилося.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

Нагадаємо, у липні 2023 року МВС почало реформувати сервісні центри. До кінця 2023 року теоретичний та практичний іспити на отримання посвідчення водія можна буде складати тільки в 55 сервісних центрах МВС. В інших сервісних центрах МВС таку можливість заберуть. Навіщо це робиться? Щоб краще контролювати процес складання іспитів з метою мінімізувати корупцію.

Українці тепер можуть складати теоретичний іспит без навчання в автошколі

У класах для теоретичного іспиту тепер має бути встановлено чотири відеокамери, щоб контролювати все приміщення. Крім того, ведеться аудіозапис іспиту. З 2024 року до класу для теоретичного іспиту пускатимуть лише після автоматичного підтвердження обличчя кандидата у водії.

У автомобілях для теоретичного іспиту також мають бути встановлені відеокамери з аудіозаписом. Камери записуватимуть усі рухи рук та ніг екзаменатора й кандидата у водії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Головний сервісний центр МВС зараз розробляє спеціальний кодекс спілкування екзаменаторів із кандидатами у водії. Екзаменаторів хочуть зробити професійнішими та ввічливішими.

Нагадаємо, раніше стали відомі подробиці про кросовер Dacia Duster нового покоління.