Today.ua

В Україні вимірюватимуть середню швидкість руху автомобілів

В Україні планують запровадити автоматичну фіксацію перевищення швидкості руху автомобілів шляхом виміру середньої швидкості руху. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №11029.

Автори цього проекту закону виходили з того, що на українських дорогах ДТП часто трапляються через те, що водії не дотримуються дозволеного швидкісного режиму. Введення фіксації перевищення швидкості руху автомобілів шляхом вимірювання середньої швидкості руху допоможе краще виявляти водіїв, які їздять із перевищенням швидкості. Це стане одним із заходів щодо зниження кількості ДТП на українських дорогах.

Що таке середня швидкість руху ТЗ? Це швидкість, визначена технічними засобами – приладами контролю над дотриманням ПДР з функціями фото, відеофіксації, за принципом "відстань/час", зафіксована щонайменше двома пунктами контролю.

Законопроект №11029 пропонує визначати перевищення середньої швидкості руху шляхом поділу подоланої ТЗ відстані на час, витрачений цим транспортним засобом на проїзд певної ділянки дороги.

Такий метод боротьби з ДТП використовують у багатьох країнах. Наприклад, у Німеччині "система секційного контролю швидкості" (Section Control) фіксує номерні знаки ТЗ на початку та наприкінці певного відрізка дороги, потім обчислює середню швидкість на даній ділянці дороги і у разі порушення швидкісного режиму робить знімок для подальшої ідентифікації. Камери встановлюють у кількох точках на відстані кількох кілометрів (від 2 до 5 км), щоб визначити час, коли ТЗ досяг відповідної точки.

Середня швидкість автомобіля у км/год визначається на основі часу, за який він доїхав від одного контрольного пункту до іншого. Якщо така швидкість перевищує максимально допустиму, то водій отримує штраф.

Вимірюють середню швидкість ТЗ і у Польщі. На польських дорогах, зокрема, система виміру середньої швидкості складається із двох контрольних пунктів із камерами. Автомобіль фотографують спочатку на першому, а потім на другому контрольному пункті. ТЗ ідентифікують автоматично за номерними знаками. Середня швидкість визначається за часом між двома контрольними пунктами. Якщо він перевищує максимально дозволений, то дані автомобіля автоматично відсилають до бази даних поліції, а автомобіліст потім отримує штраф.

Нагадаємо, в Україні для власників автомобілів планують запровадити новий податок у розмірі 10%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ