В Україні для власників автомобілів запровадять новий податок

Автор: Максимов Віталій

В Україні власників транспортних засобів можуть оподаткувати новим 10-відсотковим податком. Про це повідомила "Економічна правда" із посиланням на інсайдерську інформацію.

В Україні для власників автомобілів запровадять новий податок - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що Кабмін у рамках виконання програми МВФ запровадить додаткове оподаткування. Так, власникам рухомого майна потрібно буде сплачувати додатковий податок у 10%. Рухоме майно – це транспортні засоби, у тому числі автомобілі. Також потрібно буде сплачувати додаткові податки за дорогоцінні метали, ювелірні вироби тощо.

Відразу скажемо, що офіційно ця інформація ще не підтверджена. Але це опосередковано підтвердив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, який заявив, що зараз обговорюється можливість застосування військового збору щодо деяких об'єктів оподаткування, які мають фіскальний потенціал.

Як ми з'ясували, рухоме майно – це транспортні засоби. Але щодо яких саме транспортних засобів хочуть запровадити новий податок у розмірі 10%? Про це ще нічого не відомо. Можна припустити, що під цей податок потраплять покупці нових автомобілів. Також ми не виключаємо, що цей додатковий податок доведеться сплачувати власникам ввезених в Україну вживаних автомобілів при їх першій реєстрації.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Україна зараз виділяє величезні кошти на ЗСУ, щоб перемогти російських окупантів. Але грошей не вистачає навіть з урахуванням міжнародної фінансової допомоги. Тому Кабмін шукає способів поповнення державного бюджету.

В Україні для власників автомобілів запровадять новий податок

Як можливе запровадження додаткового податку у розмірі 10% на автомобілі вплине на українців? Звісно, вони не перестануть купувати ТЗ. І навряд чи помітно знизяться продажі нових і вживаних автомобілів. Можливо, збільшаться продажі так званих бюджетних моделей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, в Україні спостерігається поступове підвищення цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Так оператори роздрібного паливного ринку реагують на підвищення цін на паливо в опті. Наприклад, за минулий тиждень бензин А-95 на українських АЗС подорожчав на 0,23 грн за літр - до 51,08 грн з літр, дизельне паливо подорожчало на 0,25 грн за літр - до 51,32 грн за літр, а автогаз подорожчав на 0,02 коп/літр – до 26,77 гривень. Зверніть увагу, що ціна автогазу у роздробі припинила зниження, яке розпочалося 1 грудня 2023 року.

Нагадаємо, раніше стало відомо, хто заплатить компенсацію за знищений під час війни автомобіль.