В Україні автомобільні дороги будуть платними, але поки не для всіх

В Україні планують стягувати плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування. Правда, це торкнеться (у всякому разі, поки) тільки вантажівок масою 12 тонн і більше. Кабінет міністрів вже схвалив проект відповідних змін до деяких законів, Бюджетний кодекс і Кодекс України про адміністративні правопорушення.

В Україні автомобільні дороги будуть платними, але поки не для всіх - today.ua

У проекті йдеться про те, що середня вартість плати проїзду по дорогах загального користування для вантажівок складе 1,0 - 3,0 гривень за кілометр.

Передбачається, що це дозволить щорічно отримувати до бюджету близько 9 млрд гривень. У проекті зазначається, що ці кошти будуть направляти на ремонт і будівництво доріг, на яких планують стягувати плату.

Незабаром відповідний законопроект зареєструють у Верховній Раді, щоб його розглянули і затвердили народні обранці. Судячи з усього, шанси на те, що депутати затвердять цей законопроект, дуже високі. Але в нього можуть внести поправки.

Нагадаємо, вже давно ведуться розмови про те, що деякі дороги в Україні стануть платними для легкових автомобілів.

Кабінет Міністрів в кінці 2020 року затвердив вартість проїзду по платних дорогах, зданим в концесію, для різного виду транспорту. Проїзд коштуватиме від 0,023 до 0,133 євро за кілометр.