4 грн за кілометр: платні дороги в Україні будуть дорожчі, ніж в Європі

В Україні проїзд по платних дорогах буде коштувати в рази більше, ніж в Європі через те, що в нашій країні немає механізму, завдяки якому можна знизити ціни за таку послугу. Таку заяву в ефірі Радіо НВ зробив екс-міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

4 грн за кілометр: платні дороги в Україні будуть дорожчі, ніж в Європі - today.ua

За його словами, в Євросоюзі частина вартості проїзду автошляхами компенсується з фондів країн або зі спеціальних фондів ЄС. В Євросоюзі розуміють, що якщо проїзд по автодорогах буде занадто дорогим, то по ним стануть рідше їздити, що призведе до деяких серйозних проблем.

Крім того, в Європі разом з платними дорогами є альтернативні безкоштовні дороги. В Україні чомусь про це не подумали.

Нагадаємо, в Україні планують передати деякі дороги приватним підприємствам в концесію. Інвестори побудують та реконструюють такі дороги, а потім за проїзд по ним водіям доведеться платити.

Кабінет Міністрів в кінці 2020 року затвердив вартість проїзду по платних дорогах для різного виду транспорту. Проїзд буде коштувати від 0,023 євро за кілометр до 0,133 євро за кілометр (від 73 копійок до 4 гривень 14 копійок за км).

Жителі Старого Континенту за проїзд автомобільними дорогами платять 0,01-0,05 євро за кілометр. Це набагато менше, ніж хочуть зробити в Україні.

Раніше експерти заявили, що в Україні можуть припинити роботу деякі мережі АЗС. Це станеться, якщо продовжиться зростання оптових цін бензину і дизельного палива, і залишиться державне регулювання цін.