Експерт спрогнозував подорожчання бензину та ДП у березні

Автор: Максимов Віталій

В Україні у березні 2024 року ціни на бензин та дизельне паливо піднімуться, але незначно. Такий прогноз зробив експерт аналітичного агентства "НафтоРинок" Олександр Сіренко.

Експерт спрогнозував подорожчання бензину та ДП у березні - today.ua

За його словами, бензин та ДП на українських АЗС у березні поточного року можуть подорожчати максимум на одну гривню за літр. Що ж до автогазу, то Олександр Сіренко не вірить, що у березні він подорожчає до 30 гривень за літр, навіть незважаючи на те, що польські фермери блокують кілька пунктів пропуску на українському кордоні, а також блокують залізницю.

Тим часом, з 1 по 22 лютого 2024 року середня вартість бензину в Європі збільшилася на 33 долари за тонну. Минулого тижня (19-25 лютого) продовжувала зростати вартість дрібнооптових партій бензину. Причина цього полягала у збільшенні європейських котирувань на бензин та ослабленні курсу гривні щодо долара.

Автогаз у роздріб з 16 по 23 лютого 2024 року подорожчав у середньому на 0,85 грн за літр, - до 27,59 грн за літр. Найпомітніше ціни на пальне для автомобілів з ГБО підняли мережі-дискаунтери.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

На аукціоні Української енергетичної біржі 21 лютого вартість деяких лотів перевищила 50 000 грн/т. Це, а також світові ціни та блокування польськими фермерами польсько-українського кордону дало підставу деяким експертам заявити, що вартість автогазу може збільшуватись і надалі. Висловлюються прогнози, що автогаз може подорожчати до 30 грн/літр. Але такого погляду дотримуються не всі експерти.

Експерт спрогнозував подорожчання бензину та ДП у березні

В Україні наразі середня вартість бензину А-95 складає 51,35 грн за літр, дизельного палива – 51,75 грн за літр, а автогазу – 27,59 грн за один літр. Найдешевше заправити автомобіль бензином А-95 можна у Закарпатській та Дніпропетровській областях. Там це паливо коштує в середньому 50,78 грн за літр та 50,80 грн за літр відповідно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дизельним паливом найдешевше автомобіль зараз можна заправити в Миколаївській та Закарпатській областях. Там ДП у середньому коштує 50,90 та 50,95 грн за літр відповідно. Автогаз найдешевше коштує у Житомирській області – у середньому 27,29 грн за один літр.

Нагадаємо, в Україні дані про водіїв, які порушують ПДР, встановлюватимуть через реєстр Податкової служби та Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб.