Дані водіїв, які порушують ПДР, встановлюватимуть новими методами

Автор: Максимов Віталій

В Україні дані про водіїв, які порушують ПДР, додатково встановлюватимуть через реєстр Податкової служби, Демографічний реєстр, а також через Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №11023.

Дані водіїв, які порушують ПДР, встановлюватимуть новими методами - today.ua

У пояснювальній записці до цього проекту закону йдеться про те, що зараз відомості про автомобілістів, які порушують ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, отримують з Єдиного державного реєстру транспортних засобів та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Однак часто не можна притягнути до адміністративної відповідальності особу, яка порушувала ПДР, зафіксоване в автоматичному режимі, оскільки не вистачає інформації для встановлення відповідальної особи. Особливо це стосується питання визначення актуального місця проживання внутрішньо переміщених осіб, за якими зареєстровані ТЗ. Дані у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів свідчать про їхнє проживання на тимчасово окупованих територіях. Тобто немає можливості направити їм копію постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 291 КУпАП, при відсутності відомостей про вручення копії таких постанов порушнику, вони не набирають законної сили та не підлягають виконанню.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Для того, щоб ефективніше встановлювати дані про водіїв, які порушують ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, законопроект №11023 передбачає використання реєстру Податкової служби, Демографічного реєстру, а також Єдиної інформаційної бази даних щодо внутрішньо переміщених осіб.

Дані водіїв, які порушують ПДР, встановлюватимуть новими методами

Проект закону №11023 зареєстрували у Верховній Раді 19 лютого 2024 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Комітет має дати свій висновок щодо цього документа. Якою є ймовірність, що народні депутати затвердять цей законопроект? Думаємо, ймовірність висока. Навряд чи щодо цього документа у парламенті виникнуть якісь розбіжності.

Нагадаємо, на українських дорогах зараз включено 265 камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху (вони фіксують автомобілі, що рухаються з порушенням дозволеного швидкісного режиму). З 1 березня 2024 року за дотриманням швидкісного режиму на українських дорогах слідкуватимуть ще 50 нових камер автофіксації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Камери автофіксації порушень ПДР відключили у лютому 2022 року з метою безпеки після того, як розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ. Але їх почали включати вже у травні 2022 року після того, як безпека в нашій країні покращалася.

Раніше стало відомо, що в Україні водіїв за літні шини взимку штрафуватимуть на 8500 гривень.