Today.ua

У Києві ліквідували підпільну мережу модульних АЗС

У Києві правоохоронці виявили та ліквідували підпільну мережу АЗС, яка продавала фальсифікований бензин та дизельне паливо. Про це поінформувало Бюро економічної безпеки України.

За даними досудового слідства, нелегальні АЗС працювали не лише у самому Києві, а й у Київській області. У цій підпільній мережі було 8 модульних АЗС. Вони працювали без касових апаратів та продавали паливо без сертифікатів якості. Мало того, вони взагалі не мали дозвільних документів займатися такою діяльністю.

Слідчі Бюро економічної безпеки за цими фактами відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України (Незаконне виготовлення, зберігання, збут чи транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Максимальне покарання за цією статтею – штраф. Щоправда, штраф не дуже великий. Якщо бути точнішим, то від п'яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів. Можливо, пізніше слідчі перекваліфікують цей злочин, коли стануть відомі всі подробиці.

Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили близько 15 000 літрів фальсифікованого бензину та дизельного палива. Крім того, було вилучено модульні АЗС. За попередніми даними, загальна вартість вилученого майна становить близько 9 млн гривень.

Досудове слідство триває. Встановлюються всі особи, які могли бути причетні до нього. Вилучене паливо направили на експертизу.

У 2024 році це вже не перший випадок, коли у Києві та Київській області виявляють та ліквідують підпільну мережу АЗС. Так, у січні поточного року правоохоронці припинили діяльність злочинної групи, учасники якої виготовляли фальсифікований бензин, а потім продавали його у Києві через мережу підконтрольних АЗС. У них під час обшуків вилучили понад 22 тонни фальсифікованого бензину та дизельного палива.

Нагадаємо, у січні 2024 року Кабмін заборонив в Україні продавати паливо стандарту Євро-3 та Євро-4. Можна продавати лише паливо стандарту Євро-5. Експерти Інституту споживчих експертиз у своєму новому дослідженні зазначили, що це вже призвело до зниження кількості фальсифікованого бензину та ДП на українських АЗС. Але фальсифіковане паливо досі залишилося на автозаправках.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, які автомобілі не можна продати через мобільний додаток Дія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ