В Україні може помітно подорожчати дизельне паливо

Автор: Максимов Віталій

У 2024 році у світі можуть різко збільшитись ціни на дизельне паливо. Про це розповів аналітик Reuters Джон Кемп. Через це дизель може значно подорожчати і в Україні.

В Україні може помітно подорожчати дизельне паливо - today.ua

Кемп підкреслив, що останнім часом у світі знижуються запаси дизельного палива, мазуту та газойлю. Через це намітилася тенденція підвищення цін.

Якщо запаси дизельного палива ще більше скоротяться, і Саудівська Аравія та інші країни ОПЕК+ отримають повний вплив на запаси нафти та ціни, nj тоді в 2024 році ціни на ДП можуть сильно збільшитися. На скільки конкретно – поки що сказати складно.

В Україні наразі середня вартість дизельного палива становить 50,90 гривень за літр. Найдешевше ДП продають у Закарпатській області – у середньому 49,70 грн за літр.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Найдешевше автомобіль із дизельним двигуном можна заправити на АЗС мережі "Фактор". Там ДП коштує 46,20 грн/літр. Також найдешевший дизель продають на АЗС мережі RLS – 47,30 грн/літр. У мережі Motto ДП коштує 47,48 грн/літр, а в мережах БРСМ-Нафта, VostokGaz та "Маркет" – 47,49 грн/літр.

Найдорожче дизельне паливо коштує у мережах SOCAR та Паралель – 55,99 грн/літр, та у мережах WOG та ОККО – 54,99 грн/літр.

Нагадаємо нашим читачам, що дешеве дизельне паливо не завжди означає якісне паливо. У 2023 році експерти Інституту споживчих експертиз у результаті лабораторних досліджень проб ДП, взятих на різних українських АЗС, дійшли висновку, що в Україні знову почали масово підробляти дизельне паливо.

В Україні може помітно подорожчати дизельне паливо

Тим часом, підвищений вміст сірки в дизельному паливі призводить до поломки паливної системи та двигуна. Порушення в температурі спалаху збільшують ризик вибуху при ДТП або при іншої надзвичайної ситуації.

У 2023 році поліція та Бюро економічної безпеки виявили та припинили діяльність кількох підпільних міні-НПЗ, які виготовляли фальсифікований бензин та дизельне паливо. Неякісне паливо зловмисники зазвичай продають через підконтрольні АЗС чи оптом, наприклад, аграріям. Але, зважаючи на все, до закінчення боротьби з підпільними міні-НПЗ ще дуже далеко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, уже на початку 2024 року на Одещині поліцейські виявили мережу незаконно встановлених модульних міні-АЗС, яка продавала фальсифіковане дизельне паливо. Зловмисники купували контрафактне ДП та зберігали його в орендованому приміщенні на нафтобазі.

Нагадаємо, в Україні покупці вживаних автомобілів зможуть 10 днів їздити на старих номерах.