В Україні покупці вживаних автомобілів зможуть 10 днів їздити на старих номерах

Автор: Максимов Віталій

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект №10158, який дозволяє покупцям вживаних автомобілів протягом 10 днів їздити на старих номерних знаках. Про це свідчить сайт українського парламенту.

В Україні покупці вживаних автомобілів зможуть 10 днів їздити на старих номерах - today.ua

Члени парламентського Комітету з питань цифрової трансформації проаналізували проект закону №10158, і дійшли висновку, що його ухвалення дозволить спростити процедуру перереєстрації автомобілів та інших транспортних засобів, і ще більше українських автомобілістів зможуть скористатися онлайн-слугами.

У Висновках цього парламентського Комітету йдеться про те, що прийняття законопроекту №10158 забезпечить вирішення питань, пов'язаних із використанням номерних знаків ТЗ при зміні номерних знаків внаслідок перереєстрації транспортного засобу та якісного надання послуг в електронному форматі, що у свою чергу сприятиме покращенню процедури надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, проект закону №10158 у Верховній Раді зареєстрували 17 жовтня 2023 року. Його автори виходили з того, що Україна переходить на цифровізацію адміністративних послуг, зокрема й сервісних центрів МВС. Однак онлайн сервіси не можуть функціонувати в повному обсязі доти, поки потрібно відвідувати територіальні сервісні центри МВС.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Зараз покупцю та продавцю потрібно разом з'явитися в сервісний центр МВС, щоб поставити підписи під договором купівлі-продажу, або продати-купити автомобіль через мобільний додаток "Дія" (номерний знак, свідоцтво про реєстрацію ТЗ у цьому випадку надсилають поштою).

В Україні покупці вживаних автомобілів зможуть 10 днів їздити на старих номерах

Але для виготовлення номерного знака та на його отримання поштою потрібен певний час. Тобто, новий власник автомобіля не зможе ним користуватися деякий час. Якщо ж ухвалять проект закону №10158, то покупці автомобілів зможуть 10 перших днів їздити на старих номерних знаках. За цей час вони отримають нові номерні знаки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, можливість купівлі-продажу автомобілів у мобільному додатку "Дія" з'явилася наприкінці 2023 року. Скористатися цією послугою можна один раз на рік (щоб не було зловживань з боку перекупників). Автомобіль автоматично перевіряється по базах даних, і якщо він "чистий", продавець і покупець можуть підписати електронний договір купівлі-продажу. Продавець та покупець самостійно домовляються про спосіб передачі грошей. Додаток "Дія" не контролює грошове питання.

Раніше Міністерство економіки назвало автомобілі, власникам яких потрібно у 2024 році заплатити "податок на розкіш".