Втомлений вигляд водія поліцейські можуть прийняти за наркотичне сп'яніння

Автор: Максимов Віталій

Втомлений вигляд водія та його спокійна поведінка під час спілкування із патрульними поліцейськими не можна розцінювати як ознаки наркотичного сп'яніння. Такого висновку у справі №149/3485/22 дійшов Вінницький апеляційний суд.

Втомлений вигляд водія поліцейські можуть прийняти за наркотичне сп'яніння - today.ua

У 2022 році на Вінниччині патрульні поліцейські склали адміністративний протокол щодо водія транспортного засобу за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Водій нібито відмовився пройти медичний огляд. Правоохоронці вважали, що він перебуває у стані наркотичного сп'яніння. Зокрема, у автомобіліста зіниці очей були звужені та не реагували на світло, було посмикування очних яблук.

Суд першої інстанції оштрафував водія за ч. 1 ст. 130 КУпАП на 17 000 гривень та позбавив його посвідчення водія на 1 рік. Автомобіліст із таким рішенням суду не погодився та подав апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі зазначалося, що водій не відмовлявся пройти медичний огляд. Але з фізіологічних причин не зміг це зробити, хоч і перебував у медичній установі разом із поліцейськими 2 години.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Вінницький апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції через відсутність події та складу адміністративного провадження. Тобто водієві не доведеться сплачувати штраф у 17 000 грн.

Втомлений вигляд водія поліцейські можуть прийняти за наркотичне сп'яніння

Таке рішення було ухвалено на підставі дослідження доказу - відео з камер патрульних поліцейських. У відео видно, що водій погодився пройти медичний огляд, виконував усі вимоги правоохоронців. Докази, що у справі, у сукупності є недостатніми.

Правоохоронці стверджували, що у водія був втомлений вигляд і що він поводився надто спокійно, і це нібито може свідчити про те, що він перебував у стані наркотичного сп'яніння. Але Вінницький апеляційний суд вважає, що сам по собі втомлений вид водія та його спокійна поведінка під час спілкування із патрульними поліцейськими не можна розцінювати як ознаки наркотичного сп'яніння.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Потрібно зазначити, що при складанні адміністративних протоколів за ст. 130 КУпАП поліцейські припускаються низки помилок. Наприклад, вони не встановлюють особу, яка управляла ТЗ, вказують помилкові дані про неї, огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці проводять у присутності лише одного свідка, у письмових поясненнях свідків немає їх підписів та інше.

Раніше суд пояснив, коли огляд автомобіля поліцейськими є незаконним.