Українці активно встановлюють ГБО на автомобілі через підвищення цін на бензин та дизель

Автор: Максимов Віталій

У жовтні 2023 року в Україні зареєстрували 6200 автомобілів, на які встановили ГБО, повідомив Інститут досліджень авторинку. Це на 77,1% більше, ніж за аналогічний місяць 2022 року.

Українці активно встановлюють ГБО на автомобілі через підвищення цін на бензин та дизель - today.ua

Експерти Інституту досліджень авторинку пов'язують зростання інтересу українців до встановлення на свої автомобілі газоболонного обладнання з тим, що в Україні підвищуються ціни на бензин та дизельне паливо (хоча восени 2023 року почалося помітне зростання й цін на автогаз).

Наразі в нашій країні середня вартість бензину А-95 складає 55,30 грн за літр, дизельного палива – 55,58 грн за літр, а автогазу – 33,91 грн за літр. Ціни стали зростати ще швидше після того, як 1 липня 2023 року Кабмін запровадив довоєнні податки на бензин, дизельне паливо та автогаз. Тому українські автомобілісти шукають шляхи для того, щоб заощадити. Установка ГБО – один із методів економії для деяких автомобілістів. Крім того, українці почали частіше купувати електромобілі.

Українці не лише стали частіше встановлювати на автомобілі ГБО, але вони також більше купують такі машини на внутрішньому ринку та ввозять їх із-за кордону. Так, у жовтні 2023 року в нашій країні продали 44 нових автомобіля із заводським ГБО та 19 900 б/в автомобілів із газоболонним обладнанням.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

Українці активно встановлюють ГБО на автомобілі через підвищення цін на бензин та дизель

Тим часом, в Україні останнім часом, вірніше, у деяких областях та деяких мережах АЗС, спостерігався дефіцит автогазу. Причина – проблеми із постачанням зрідженого газу з-за кордону. Проблеми з постачанням автогазу почалися в жовтні 2023 року, а в першій половині листопада вони стали ще помітнішими. Справа в тому, що польські перевізники у листопаді почали блокувати три КПП на українському кордоні.

Деякі експерти вважають, що ціна на автогаз стабілізується чи навіть знизиться найближчим часом. Це станеться, коли настане зима, внаслідок чого знизиться попит на автогаз.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але із вартістю автогазу не все так просто. Справа в тому, що Верховна Рада може збільшити акциз на скраплений газ із 52 євро до 169 євро за 1000 л. Цю ідею активно лобіює голова парламентського Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев. Якщо це станеться, то автогаз подорожчає приблизно на 4,5 грн за літр.

Раніше ми розповіли про те, як покупці обманюють продавців автомобілів.