Чотири схеми обману покупцями продавців автомобілів в Україні

Автор: Максимов Віталій

Відомо, що багато продавців б/в автомобілів обманюють покупців, наприклад, скручуючи пробіг одометра або приховуючи сліди ДТП. Але продавці машин також можуть стати жертвами шахраїв. Сьогодні ми розповімо про те, як в Україні шахраї дурять продавців вживаних автомобілів.

Чотири схеми обману покупцями продавців автомобілів в Україні - today.ua

1-ша схема шахрайства: Немає обладнання!

Ця шахрайська схема полягає у наступному. Спочатку здається, що продаж автомобіля пройшов успішно. Але через деякий час, зазвичай, через кілька днів, продавцю дзвонить покупець і скаржиться на те, що у автомобіля, виявляється, немає нібито того чи іншого обладнання. Або немає функції, яку нібито заявляв продавець під час продажу.

Покупець шумить, висловлює невдоволення, чинить тиск. За такої шахрайської схеми під час покупки автомобіля покупець міг привести з собою приятеля. Потім виявиться, що цей приятель готовий стати свідком "неохайності" продавця.

До цієї злочинної схеми шахраї часто вдаються, якщо рекламне оголошення містить неточні формулювання чи в ньому є помилкова інформація. Але таке шахрайство використовують і в інших випадках.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Як розпізнати таке шахрайство? Наприклад, вас має насторожити, якщо покупець хоче купити автомобіль без огляду.

2-а схема шахрайства: Підробка оголошення про продаж

Продавець отримує електронною поштою лист від потенційного покупця зі скрінштом свого оголошення про продаж. Покупець нібито хоче уточнити якісь деталі. Насправді цей скріншот оголошення про продаж підроблено. Наприклад, там вказаний набагато менший пробіг автомобіля, ніж насправді. Продавець може не звернути увагу на зміни у скріншоті.

Після укладання угоди купівлі-продажу покупець звинувачує продавця у шахрайстві, загрожує судовим позовом. У результаті продавець повертає покупцеві частину грошей.

Тому уважно перевіряєте зображення, які вам надсилають потенційні покупці. Будьте пильні.

Чотири схеми обману покупцями продавців автомобілів в Україні

3-я схема шахрайства: Крадіжка даних

Продавець автомобіля може стати жертвою шахраїв, навіть не контактуючи з ними. Яким чином? Наприклад, якщо в оголошенні про продаж ви вказали своє ім'я та прізвище, якщо на фотографії видно номерний знак автомобіля. Надалі шахраї можуть використовувати ці дані, наприклад, розмістивши в Мережі своє власне оголошення про нібито продаж автомобіля. З вашим прізвищем. А у машини будуть номерні знаки вашого транспортного засобу.

Тому при створенні оголошення про продаж завжди приховуйте номерні знаки, не показуйте документи на автомобіль. Не надсилайте електронною поштою свої документи без поважної причини.

4-а схема шахрайства: Фальшива оцінна ціна

Потенційному покупцю подобається автомобіль. Для оцінки ТС запрошується нібито незалежний експерт. Але насправді він є спільником шахрая. "Незалежний" експерт заявляє, що автомобіль нібито має ті чи інші проблеми, зміни у компонентах тощо. Через це покупець наполягає знижити ціну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звичайно, автомобіліста, який добре знає свою машину, так обдурити не можна. Ця шахрайська схема розрахована на інших автомобілістів. Якщо ви потрапите в таку ситуацію, то перевірте автомобіль на СТО, щоб розсіяти всі сумніви.

Раніше стало відомо, що в Україні за скручений пробіг автомобіля планують штрафувати.