Українським водіям запропонували ще одну послугу онлайн

Автор: Максимов Віталій

В Україні з травня 2024 року юридичні особи наразі можуть призначити належних користувачів транспортних засобів онлайн. Про це повідомив головний сервісний центр МВС.

Українським водіям запропонували ще одну послугу онлайн - today.ua

Належний користувач – це водій, який безпосередньо користується транспортним засобом. Таке поняття у нашій країні запровадили у зв'язку з появою влітку 2020 року на українських дорогах камер автоматичної фіксації порушень ПДР. Камери в автоматичному режимі фіксують автомобілі, які рухаються з перевищенням дозволеної швидкості, а потім власники автомобілів або належні користувачі одержують штраф.

Раніше штрафи надсилали власникам автомобілів. Але оскільки часто за кермом під час порушення правил дорожнього руху перебуває інша людина, то офіційно запровадили поняття належний користувач. Саме належні користувачі одержують штраф, якщо вони офіційно визнані такими.

Досі належними користувачами були лише фізичні особи. Їх призначали через мобільний додаток Дія або Електронний кабінет водія. Тепер і юридичні особи можуть призначити належного користувача. Це можна зробити онлайн у Кабінеті водія для бізнесу. Без відвідин сервісного центру МВС.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Спочатку потрібно авторизуватися під електронним підписом підприємства. Потім можна призначити відповідальну особу, яка керуватиме Кабінетом водія для бізнесу від імені компанії.

Українським водіям запропонували ще одну послугу онлайн

Як призначити належного користувача у Кабінеті водія для бізнесу? Відповідальна особа обирає у Кабінеті водія для бізнесу ТЗ, заповнює необхідні дані та підписує заявку. Після цього фізична особа, яка призначається належним користувачем, погоджує дані у своєму Електронному кабінеті водія. Далі заявка опрацьовується сервісним центром МВС, а в Кабінеті водія для бізнесу оновлюється статус.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у 2024 році в мобільному додатку Дія планують запровадити розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. У Верховній Раді наприкінці 2023 року зареєстрували відповідний законопроєкт №10380. У квітні 2024 року народні депутати прийняли цей законопроєкт за основу. Тепер у парламентських комітететах до нього вносять поправки. Очікується, що розмитнювати автомобілі можна буде не лише через Дію, а й через митницю, як раніше. При розмитненні автомобілів на іноземній реєстрації через Дію для визначення їхньої митної вартості враховуватимуть вартість нового авто відповідної моделі з урахуванням коефіцієнта віку. Так, для автомобіля до 1 року коефіцієнт віку становитиме 0,95, а для автомобіля у віці 10 років – 0,21.

Нагадаємо, в Україні хочуть обмежити кількість порушень правил дорожнього руху до трьох на рік.