Українські прикордонники зможуть повторно оглядати автомобілі

Автор: Максимов Віталій

В Україні прикордонники отримають право ініціювати огляд та новий огляд разом із митниками громадян, які перетинають державний кордон, а також їх багажу та транспортних засобів. Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки рекомендував народним депутатам ухвалити за основу відповідний законопроєкт №10128.

Українські прикордонники зможуть повторно оглядати автомобілі - today.ua

Законопроєкт №10128 зареєстрували у Верховній Раді у жовтні 2023 року. Його автори виходили з того, що посилення контролю за громадянами під час перетину державного кордону – це рекомендація Євросоюзу, яку отримала Державна прикордонна служба України. Документ передбачає приведення процедур прикордонного контролю в Україні у відповідність до стандартів Євросоюзу.

Тому законопроєкт №10128 пропонує наділити співробітників ДПСУ правом ініціювати огляд та новий огляд разом із митниками громадян, які перетинають державний кордон, а також їх багажу і транспортних засобів.

Крім того, водіям планують заборонити під час митного контролю без дозволу начальника органу охорони державного кордону використовувати пристрої відеоспостереження, встановлені у транспортних засобах. Також водіям не можна буде змінювати напрямок руху або переміщатися між смугами руху без дозволу прикордонників.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Ще одне важливе нововведення полягає у тому, що під час митного контролю не можна буде виходити з автомобілів чи інших транспортних засобів без дозволу прикордонників. Буде розширено поняття зона контролю.

Українські прикордонники зможуть повторно оглядати автомобілі

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки рекомендував доповнити законопроєкт №10128 нормою, згідно з якою запроваджується прикордонний контроль транспортних засобів та вантажів за процедурами контролю першої та другої лінії.

У цьому законопроєкті є низка спірних положень. Наприклад, незрозуміло в якій формі (усній чи письмовій) начальник органу охорони державного кордону повинен видавати дозвіл на використання під час контролю пристроїв відеоспостереження у транспортних засобах. І чи потрібно водіям заздалегідь подавати відповідну заяву?

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, при виїзді з України військовозобов'язані чоловіки (віком від 18 до 60 років), які мають на це право, на вимогу прикордонників мають пред'явити військовий квиток. Цей документ не потрібен водіям, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі, возять через держкордон пасажирів та вантажі; певним особам з окремих посад та держслужби, працівникам підприємств залізничного транспорту, а також особам, які мають відношення до кораблів та авіації; чоловікам з інвалідністю та чоловікам, які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

Раніше юристи розповіли, як в Україні поліцейські провокують тверезих водіїв.