ТОП-5 найцікавіших тюнінгів “Славути“: фото

Автор: Максимов Віталій

Запорізький автомобілебудівний завод із 1999 по 2011 рік випускав невеликий ліфтбек ЗАЗ-1103 "Славута". ЗАЗ та звичайні автолюбителі намагалися вдосконалити цей автомобіль, і іноді у них виходили цікаві варіанти. Пропонуємо до вашої уваги п'ять найцікавіших "Славут".

ТОП-5 найцікавіших тюнінгів “Славути“: фото  - today.ua

Універсал ЗАЗ-1103

У Запоріжжі офіційно з 1994 по 1997 рік випускали універсал ЗАЗ-1105 "Дана", який побудували на базі "Таврії". Щоправда, у невеликій кількості. Але був зроблений також універсал на базі ЗАЗ-1103 (див. фото вгорі).

Універсал ЗАЗ-1103 – це проект автолюбителів. Серійно такий автомобіль, зважаючи на все, не випускали. Принаймні, нам не вдалося знайти цьому підтвердження. Характеристики такого універсалу не відомі. Стверджується, що він має великий багажник і просторий салон.

Електромобіль "Славута"

ТОП-5 найцікавіших тюнінгів “Славути“: фото

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

На початку 2022 року в Дніпрі компанія Kozak EV почала переробляти автомобілі ЗАЗ "Таврія" та "Славута" в електромобілі. Стверджувалося, що запас ходу у них становить від 100 до 230 км, залежно від ємності акумуляторної батареї. Зовні ці машини практично нічим не відрізнялися від стандартних версій.

Передбачалося, що електромобілі "Таврія" та "Славута" випускатимуть у невеликій кількості, а коштуватимуть вони приблизно від 5000 доларів. Однак, потім почалося повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ, і ці плани змінилися.

Купе ЗАЗ "Славута"

ТОП-5 найцікавіших тюнінгів “Славути“: фото

"Славута" – це субкомпактний ліфтбек. Але, виявляється, його можна переробити у купе. Це теж аматорське доопрацювання, не заводське. У "Славути" прибрали задні двері, встановили нові передні двері. Також автомобілю додали пластиковий аеродинамічний обвіс та легкосплавні колісні диски.

Кросовер "Славута"

ТОП-5 найцікавіших тюнінгів “Славути“: фото

У Мережі кілька років тому розмістили фотографії, на яких нібито показаний кросовер "Славута". Стверджується, що на "Славуті" встановили нові кузовні панелі. Крім того, автомобіль отримав збільшений дорожній просвіт та інші елементи кросовера. Але чи справді це "Славута"? Ми точно сказати не можемо. Не виключено, що це дизайнерська робота із Фотошопом.

Ралійний ЗАЗ "Славута"

ТОП-5 найцікавіших тюнінгів “Славути“: фото

Автомобілі ЗАЗ багато разів брали участь у ралі. Так, у 1983 році в чемпіонаті СРСР з ралі брав участь ЗАЗ-968М. Але після розпаду СРСР також робили гоночні автомобілі ЗАЗ. Наприклад, у 2010 році з'явився гоночний ЗАЗ-1103, який оснащувався 2,0-літровим двигуном Chevrolet потужністю понад 200 к. с.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Гоночна "Славута" також отримала збільшений дорожній просвіт, спортивні сидіння та трубчастий каркас безпеки.

Нагадаємо, раніше у Мережі показали новий ліфтбек "Славута".