У Мережі показали новий ліфтбек “Славута“ від ЗАЗ

Автор: Максимов Віталій

Український автомобільний дизайнер Роман Прядко створив рендерні зображення нового ліфтбека "Славута", котрий міг би після перемоги над російськими окупантами випускати ЗАЗ. Відразу скажемо, що це не офіційні зображення.

У Мережі показали новий ліфтбек “Славута“ від ЗАЗ - today.ua

Роман Прядко показав в Інтернеті кілька варіантів кузова та салону нового автомобіля ЗАЗ "Славута". Він назвав цей проект Slavuta Revival (Славута Відродження).

Загалом у українського дизайнера вийшов симпатичний автомобіль. За своїми розмірами він більший ніж класичний ліфтбек ЗАЗ-1103 "Славута", який ЗАЗ випускав з 1999 по 2011 рік (загалом випустили близько 140 000 ліфтбеків "Славута"). Slavuta Revival виглядає сучасно. В його екстер'єрі ми помітили деякі елементи класичної "Славути" (зверніть увагу на задню частину).

Запорізький автомобілебудівний завод припинив випускати автомобілі після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ. Можливо, у Запоріжжі випуск автомобілів відновлять після перемоги над російськими окупантами, і тоді рендерами Slavuta Revival зацікавиться ЗАЗ.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

У Мережі показали новий ліфтбек “Славута“ від ЗАЗ

Але, зважаючи на все, ЗАЗ продовжує працювати і під час війни. На офіційному сайті "Укравто", до групи компаній якого зараз входить Запорізький автомобілебудівний завод, пропонують купити дві моделі автобусів – АЗ А08 та ЗАЗ А10. Ціни пропонується уточнювати у дилерів. За даними Інституту дослідження авторинку, із січня по травень 2023 року Запорізький автозавод випустив 23 автобуси.

У Мережі показали новий ліфтбек “Славута“ від ЗАЗ

До початку повномасштабного вторгнення в Україну російських військ ЗАЗ випускав (вірніше, збирав із машинокомплектів) автомобілі сімейства Lada, дві моделі Kia, а також купе-кросовер Renault Arkana. Машинокомплекти отримували із країни-агресора.

Нагадаємо, довжина ЗАЗ-1103 "Славута" складає 3980 мм, ширина – 1578 мм, висота – 1425 мм, а колісна база – 2320 мм. Дорожній просвіт – 156 мм. Об'єм багажника – від 300 літрів до 740 літрів (зі складеними задніми сидіннями). У цього автомобіля дві головні проблеми – корозія та двигуни.

У Мережі показали новий ліфтбек “Славута“ від ЗАЗ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні зараз автомобілі випускає лише завод "Єврокар", який розташований у Закарпатській області. Там із машинокомплектів роблять автомобілі Skoda. Якщо бути точнішим, то чотири моделі чеського автогіганта – Skoda Superb, компактний універсал Fabia Combi, а також кросовери Kodiaq та Karoq.

Раніше дизайнер Роман Прядко показав на рендерних зображеннях салон Tavria Nova, яку міг би випускати ЗАЗ.