Суд визнав карантин форс-мажорною обставиною: “євробляхер“ уникнув штрафу 170 000 грн

Суд не підтримав штраф в розмірі 170 000 гривен, який митниця наклала на автомобіліста через те, що він вчасно не вивіз з України автомобіль на іноземній реєстрації. Суд порахував карантин форс-мажорною обставиною.

Суд визнав карантин форс-мажорною обставиною: “євробляхер“ уникнув штрафу 170 000 грн - today.ua

Ця історія почалася в січні 2020 року, коли громадянин з Німеччини ввіз в Україну автомобіль на іноземній реєстрації. Вивезти в призначені терміни він його не зміг через карантин і через те, що автомобіль був в ремонті.

У березні 2021 року митниця склала протокол на 170 000 гривень та передала справу до суду.

Суд на цей раз встав на сторону водія, закрив провадження і не допустив штрафу. У судовому рішенні йдеться, що автомобіліст не міг вивезти машину через форс-мажорні обставини (карантин в Україні і в Німеччині), а також через те, що вона була в ремонті. При цьому суд посилається на Закон України № 530-ХІІ, за яким карантин - це форс-мажорні обставини.

Раніше стало відомо, що президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які передбачають введення пільгового періоду розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Пільговий період розмитнення почне діяти в червні.